Budapest, 1965, Szépirodalmi Könyvkiadó (Szegedi Nyomda Vállalat), 121 p. + [3] p. + [1] t.: ill.
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Himnusz minden időben. Versek. Írta: Nagy László.
A címlapon a szerző, Nagy László tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "P. Zs.-nak jókívánsággal Nagy László"
Címlapképen a szerző fekete-fehér fotójával. A burkoló Kondor Béla munkája. Nyomtatta a Szegedi Nyomda Vállalat.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta, szép belívekkel, hiánytalan állapotban, feliratos, illusztrált, sérült, hiányos kiadói borítófedélben.
A kötet szerzője Nagy László (Felsőiszkáz, 1925. július 17. – Budapest, 1978. január 30.) Kossuth-díjas költő, műfordító, grafikus. A budapesti Iparművészeti Főiskola grafikus és rajzszakán diplomázott. Első verseit egy diákújságban, majd később a "Valóság" c. folyóiratban publikálta, de versei bekerültek a Sőtér István által szerkesztett, híres "Négy Nemzedék" c. antológiába is. Később a budapesti Pázmány Péter Tudományegyetem bölcsészkarára iratkozott be magyar–szociológia–filozófia szakra, majd fél év után orosz szakra váltott, hogy az általa tisztelt és kedvelt Szergej Jeszenyint fordíthasson. A "Kisdobos" c. gyermekújság szerkesztője, majd főszerkesztője. 1957 elején megszűnt irodalmi állása és évekig csak műfordításból élt. 1959-től haláláig az "Élet és Irodalom" c. irodalmi hetilap képszerkesztője, majd állandó főmunkatársa volt.