Singer és Wolfner Kiadása(Budapest)
Könyvkötői egészvászon kötés
, 171 oldal
Magyart a magyarnak
16 cm x 11 cm
2023-12-10 20:00
Budapest, 1909, Singer és Wolfner (Hungária Könyvnyomda, Bp.), 171 p. + [5] p.
Első kiadás. Az Illés szekerén. Ady Endre legujabb versei.
Kötetvégi tartalomjegyzékkel. Nyomtatta a Hungária Könyvnyomda, Budapesten. A címlapon régi tulajdonosi bélyegzés és tollal beírt tulajdonosi bejegyzés látható.
Könyvkötői egészvászon kötésben lévő példány feliratozatlan, növényi motívumokkal díszített címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratos könyvgerinccel, színes, mintás előzéklapokkal, felül színezett lapélekkel, néhány foltos lappal, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője Ady Endre (Érmindszent, 1877. november 22. – Budapest, 1919. január 27.), a huszadik század egyik legjelentősebb magyar költője, a modern kori magyar politikai újságírás meghatározó, a haladást, európaiságot hirdető szerzője, a Nyugat alapító nemzedékének tagja. Költészetének témái szinte az emberi lét minden jelentős területére kiterjednek (szabadság, egyenlőség, hit, nemzet, szerelem, mulandóság, stb.).
"Ádám, hol vagy?"
Oszlik lelkemnek barna gyásza:
Nagy, fehér fényben jön az Isten,
Hogy ellenségim leigázza.
Az arcát még titkolja, rejti,
De Nap-szemét nagy szánalommal
Most már...
"Ádám, hol vagy?"
Hogy ellenségim leigázza.
Az arcát még titkolja, rejti,
Most már sokszor rajtam felejti.
Leütési ár:
71.000 Ft