Kóka Ferenc: "Terek" Pilinszky János emlékére 1981-82 (4 darab fotóreprodukció)

Kóka Ferenc
Pilinszky János
Papír , 8 oldal
Méret: 23 cm x 18 cm
2023-10-22 20:00

Kóka Ferenc feljegyzéseivel ellátott példányok. Terek I-II. Pilinszky János emlékére. (4 darab fotóreprodukció). A festményeket készítette: Kóka Ferenc.
A fotóreprodukciók hátlapján Kóka Ferenc festőművész tollal írt, a képpel kapcsolatos feljegyzései láthatóak:

Terek I. c. festményről készült fotóreprodukció hátlapján: "Kóka Ferenc: „TEREK” Pilinszky János emlékére 1981-1982. olaj - szén - grafit - vászon. 150 x 200 cm".
Terek II. c. festményről készült fotóreprodukció hátlapján: "Kóka Ferenc: „TEREK” Pilinszky János emlékére 1982. olaj - vászon - grafit - szén. 160 x 200 cm".
Terek II. c. festmény egy-egy részletéről készült 2 db fotóreprodukció hátlapján: "Kóka Ferenc: „TEREK” (részlet) Pilinszky János emlékére 1982. olaj - szén - grafit - vászon. 160 x 200 cm".

Négy fekete-fehér, különböző méretű (1 db - 22,5 cm x 18 cm és 3 db - 24 cm x 18 cm), jó állapotú fotóreprodukció.
Kóka Ferenc (Budapest, 1934. december 18. – 1997. június 30.) Munkácsy Mihály-díjas festőművész. 1960-ban fejezet be a Magyar Képzőművészeti Főiskolát, ahol Bernáth Aurél volt a mestere. Az új Szentendrei művésztelep első lakói közé tartozott. 1963-ban elnyerte a Derkovits-ösztöndíjat, 1972-ben a Munkácsy Mihály-díjat. Többek között Párizsban, Bázelben és a Műcsarnokban voltak kiállításai. Csáji Attilával együtt újjászervezték a Szinyei képzőművészeti egyesületet, melynek később ügyvezető igazgatója lett.
112

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
1.900 Ft Licitek száma: 0