Lezárt aukciók


Lobmeyr uránzöld csiszolt talpas üveg pohár szett 20. század eleje

Üveg
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar 
Méret: 14 cm x 6 cm
ISBN:
Aukció vége:
2023-11-26 20:00

Aukciós tétel adatai

14x6 cm

Aukciós jelenlegi tétel részletes leirata

Hibátlan állapotú, fújt és kézzel formázott Lobmeyr uránzöld csiszolt talpas üveg pohár szett a 20. század elejéről. A 7 darabos készlet igényesen és részletgazdagon megmunkált kehely része teljes felületén geometrikus csiszolású, átlósan egymás mellé helyezett négyzet és stilizált levélmintát formázva. Színtelen szárrésze lapra csiszolt felületekből áll.

Előszó

A J. & L. Lobmeyr egy üvegárugyártó cég Bécsből, Ausztriából. 1823-ban alapították, és ma is családi tulajdonban van. A céget 1823-ban alapította Josef Lobmeyr (1792. március 17.–1855. május 8.).... Tovább

Előszó

A J. & L. Lobmeyr egy üvegárugyártó cég Bécsből, Ausztriából. 1823-ban alapították, és ma is családi tulajdonban van. A céget 1823-ban alapította Josef Lobmeyr (1792. március 17.–1855. május 8.). Amikor gyermekei megszerezték a céget, átnevezték J. & L. Lobmeyrre, fiáról, Józsefről és bátyjáról, Lajosról. Joseph lett a marketing igazgató, Louis pedig a művészeti osztályt irányította. Ludwig Lobmeyr (1829. augusztus 2.-1917. március 25.) további szakmai kapcsolatokat épített ki a cseh üveggyárakkal és üveggyártó cégekkel. Kamenický Šenovban volt egy irodájuk, és a partnerek között szerepelt Wilhelm Kralik is, Meyrswaldenből. J. & L. Lobmeyr kristálycsillárt biztosított a schönbrunni kastély és más ügyfelek számára. Thomas Edisonnal is volt partnerségük. 1880-ban Edisonnal közösen fejlesztették ki a világ első elektromos csillárjait. Szolgáltatásokat nyújtottak a belga királynak, a brabanti hercegnek és a flandriai udvarnak. 1906-ban irodát nyitottak Karlovy Varyban. Ez idő tájt az ügyfelek között volt Ferenc Ferdinánd osztrák főherceg is. Szolgálataik elismeréseként a császári udvar beszállítói címet kapták. 1917-ben Louis meghalt. A társaság Stefan Rath-re (1876-1960), Louis unokaöccsére maradt. További ügyfelek a Bécsi Állami Operaház, a Metropolitan Opera, a John F. Kennedy Előadóművészeti Központ és a Kreml. 1962-ig Rath megírta a család és a cég történetét. A cég ma is Rath unokáinak, Andreasnak, Leonidnak és Johannesnek a tulajdonosa. Vissza
Tétel sorszám:
071

Kikiáltási ár:
68.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Hátralévő idő:
Amennyiben az utolsó 5 percben licit érkezik, a lejárati időpont további 5 perccel módosul.


Leütési ár:
68.000 Ft Licitek száma: 0



Ft
Minden aukción megnyert tétel után 15% árverési jutalékot számolunk fel, amely jutalékot a megnyert árverést követően a vételár alapján azon felül kell megfizetni!