h. n., 1768, Ex Typographia Bassanensi, [1] t. + LXVIII p. + 403 p. + [1] p. + 356 p., ill.
Biblia Sacra Vulgatae editionis I-II. Sixti V. et Clementis VIII. Pontif. Max. Auctoritate Recognita uberrimis prolegomenis dogmaticis, et chronologicis illustrata. In hac novissima editione. / Szent Biblia a Vulgata szerint I-II. V. Szixtusz pápa és VIII. Kelemen pápa jováhagyásával átdolgozott, bevezető dogmákkal bővített és kronológiákkal illusztrált legújabb kiadás. (Két kötet egy könyvben.)
A Szent Biblia latin nyelvű, teljes kiadása egy fekete-fehér rézmetszettel (Jo. Baptista Tiepolo delin.; Franc. Bartolozzi sculp.), néhány fekete-fehér könyvdísszel, iniciáléval, illetve rajzzal illusztrálva, valamint előszóval és indexekkel kiegészítve. Az előlapon színes ceruzával írt tulajdonosi bejegyzés, valamint bélyegzés, a címlapon tollal írt tulajdonosi bejegyzés látható.
Korabeli egészbőr kötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, feliratozatlan, aranyozással díszített, bordázott, kopott, a felső és alsó részén sérült könyvgerinccel, díszített, színes előzéklapokkal, színezett lapélekkel, néhány nedvességtől foltos lappal, hiánytalan állapotban.
A Vulgata egy az i. sz. 5. században készült, latin nyelvű bibliafordítás, Szent Jeromos munkája. A Vulgata-féle összeállításból születtek az első nyugat-európai nyelvű Bibliák. A Vulgata szerinti Szentírást V. Szixtusz pápa újította meg 1590-ben, azonban ebbe a változatba sok hiba került, ezért 1598-ban VIII. Kelemen pápa ismét elrendelte a Vulgata újraszerkesztését és újrakiadását – ez utóbbi lett a máig érvényben lévő változat.