Lakatos Károly: Vadászati és madarászati emlékeimből

Lakatos Károly
Engel Adolf (Szeged) ,
Könyvkötői kötés , 315 oldal
Méret: 25 cm x 18 cm
2016-09-25 20:00

Szegeden, 1891, Engel Adolf, 1 t. 4 p. 315 p. + 2 t. (3 színnyomatú, 13 sz.közti ábrával)

3 színnyomatú és 13 a szöveg közé nyomott ábrával. Címlapon tollal írt tulajdonosi névbeírás, valamint cégbélyegzés látható. A kötet illusztrációi szépek és hiánytalanok. Lakatos Károly precízen, nagy vadászati tapasztalatokkal megírt könyve.

Az erdő csendéletéből. (Küzdelem a varjak és az uhu közt.) Ezelőtt évekkel egy felvidéki rengetegben a nemes szalonka utáni jártamban-keltemben kimerülve, egy százados cser árnyékában a... Tovább

Az erdő csendéletéből. (Küzdelem a varjak és az uhu közt.) Ezelőtt évekkel egy felvidéki rengetegben a nemes szalonka utáni jártamban-keltemben kimerülve, egy százados cser árnyékában a gyönyörű erdei pázsitra dőltem. A nap épen búcsúzni készült, mindinkább közeledve az erdei tájat uraló szirt-óriások fenyvesekkel koszorúzott csúcsaihoz, az alanti lomberdők kopott lombdíszét vörös lángfényben ragyogtatva utolsó isten hozzádul, mielőtt a hegyek mögé vérvörösen alábuknék. Előttem egy nagyobb erdei tisztás feküdt, bársonyos gyeppel bevonva; ettől jobbra tömör sorokban sötét fenyves állt, komoran, méltóságosan, mint a rég mult lovagkor ős leventéi. Balról s mögöttem az ős rengeteg, örök titokzatos sötétségével, büszke, terebélyes lombsátraival, melyek közt ezernyi dalos madár ajka zendült dalra. A háttérben egy ismeretlen világ, tele bűbájjal és mesés pompával: a tündöklő végső zöld hegyek. Fölebb, a végső szürke szirt-csoportosulatok felett, hóval koszorúzva, jégtől ragyogva, mint hidegfényű gyémántos korona: terül el a havas, összekötő lánczszem ég és föld között. Vissza

Vadász- és madarász-kalandok, vadászrajzok, megfigyelések és vegyes dolgozatok
Az erdő csendéletéből3
Saslövés kacsalesen13
A "Saskirály"19
Egy vérszopó a madárvilágban32
Gém-tanyán42
Pusztuló madarak48
Őszi hangulat - madárvándorlás57
A Fehértó64
A horgosi tóság95
A verebek játéka121
Egy ritka vendég Szegeden125
Ragadozó madaraink elnevezései129
Madárképek (eredeti adatok néhány érdekesebb szárnyasvad természetrajzához)
A szélkiáltó187
A sárszalonkák221
A szürke és vörös gém238
Kócsagfajaink257
A gulipán-sneff271
Néhány adat a daruról281
A vadlúd296
185

Kikiáltási ár:
30.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
56.000 Ft Licitek száma: 5