Venetiis [Velence], 1740, Apud Franciscum Pitteri, [6] p. + 999 p.
Biblia Sacra Vulgatae editionis. Sixti V. Pontificis Max. jussu recognita, et Clementis VIII. Auctoritate edita./ Szent Biblia a Vulgata szerint. V. Szixtusz pápa rendelkezése nyomán átdolgozott, és VIII. Kelemen pápa által jóváhagyott kiadás.
A Szent Biblia latin nyelvű, teljes kiadása néhány fekete-fehér könyvdísszel és iniciáléval, tartalommutatóval és kötetvégi indexekkel. Az első előzéklap hátoldalán és az előlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzések, a címlapon egykori tulajdonosok roncsolt, részben lesatírozott ex libris bejegyzései láthatók. A kötet nem tartalmazza a kiadásban megjelentetett, Ó-szövetségi jelenetet ábrázoló, eredendően a bibliai szövegek elé kötött metszetet.
Korabeli egészbőr kötésben lévő példány feliratozatlan, görgetővel és aranyozással díszített címfedéllel, aranyozott feliratos, aranyozással díszített, bordázott, a felső részén sérült könyvgerinccel, görgetővel és aranyozással díszített, sérült, nedvességtől foltos hátlappal, márványozással díszített, színes előzéklapokkal, aranyozott lapélekkel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A Vulgata az i. sz. 5. században készült latin nyelvű bibliafordítás, Szent Jeromos munkája. A Vulgata-féle összeállításból születtek az első nyugat-európai nyelvű Bibliák. A Vulgata szerinti Szentírást V. Szixtusz pápa újította meg 1590-ben, azonban ebbe a változatba sok hiba került, ezért 1598-ban VIII. Kelemen pápa ismét elrendelte a Vulgata újraszerkesztését és újrakiadását – ez utóbbi lett a máig érvényben lévő változat.