Móra Ferenc: Beszélgetés a ferdetoronnyal (aláírt példány)

Móra Ferenc
Genius Kiadás (Budapest)
Kiadói egészvászon sorozatkötés , 246 oldal
Sorozatcím: Móra Ferenc munkái - Jubileumi díszkiadás
Méret: 19 cm x 12 cm
2024-02-25 20:00

Budapest, é. n., Genius (Kunossy Rt., Bp.), 246 p. + [2] p.

Szerző által aláírt példány. Móra Ferenc munkái c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű. Móra Ferenc írói munkásságának harmincéves jubileumára készült díszkiadás.
Beszélgetés a ferdetoronnyal. Írta: Móra Ferenc.
A címlapon a szerző, Móra Ferenc tollal beírt, jól olvasható aláírása látható.
Tartalomjegyzékkel ellátott kiadás. Az egyik oldal számozása nyomdahibás (91. p. helyett 89. p.), ettől függetlenül a kötet szöveganyaga hiánytalan és teljes. Nyomtatta a Kunossy Rt., Budapesten.
Kiadói egészvászon sorozatkötésben lévő példány a szerző aranyozott monogramjával ellátott címfedéllel, feliratos, dúsan aranyozott, kopott könyvgerinccel, színezett felső lapélekkel, hiánytalan állapotban.
A szerző, Móra Ferenc (Kiskunfélegyháza, 1879. július 19. – Szeged, 1934. február 8.) író, újságíró, muzeológus, régész. A Budapesti Egyetem földrajz-természetrajz szakán végzett. Felsőlövői segédtanár, a "Szegedi Napló" munkatársa majd főszerkesztője, a Somogyi-Könyvtár és a Közművelődési Palota tisztviselője, könyvtárosa volt. Elvégezte a Múzeumok és Könyvtárak Országos Főfelügyelősége által szervezett régészeti tanfolyamot. Később múzeumigazgató, ezt követően a "Szeged" Szabadkőműves Páholy tagja és tisztségviselője lett. A "Délmagyarország" publicistájaként, tárcaírójaként, a "Világ" c. liberális napilap munkatársaként, a "Magyar Hírlap" főmunkatársaként is tevékenykedett.

INDULÁS Ha az ember azt akarja, hogy ne legyen láza, akkor ne hőmérőzze magát. Ez politikai axiómának látszik, pedig csak az én privát életregulám, amely nagyszerűen szuperált is, mig meg nem... Tovább

INDULÁS Ha az ember azt akarja, hogy ne legyen láza, akkor ne hőmérőzze magát. Ez politikai axiómának látszik, pedig csak az én privát életregulám, amely nagyszerűen szuperált is, mig meg nem bukott. Ez ugyan a politikákkal is igy szokott lenni, meg az axiómákkal is. Három esztendeig meg tudtam magam őrizni a hőmérőtől és addig soha nem volt lázam, csak melegem. Most a negyedik esztendőben rámszabadult a doktor, nekem fogta a hőmérőt és mérgesen nézett hol arra, hol énrám: - Látod, micsoda ember vagy te! Csak hozzád értetem a hőmérőt, máris harminchét-kettőt mutat. - Akkor ne azt mondd, micsoda ember, hanem azt, hogy micsoda hőmérő. De az orvos csak tovább mérgeskedett. Mutatni azonban nem mutatta, inkább annyira hozzám édesedett, hogy még a kabátomat is lesimogatta rólam. Akkor aztán elkezdte kiadni a mérgét. Olyan dühös kopogtatást vitt véghez rajtam, hogy el kellett magam nevetni. - Te Imre ember, én ezt kiskoromban is csak akkor engedtem meg, ha árpacukrot kaptam érte. Énrajtam nem mulatod ki magadat ingyen, fiam. Vissza

Indulás7
A bakonyán12
Freddo17
A Sala dei tre Capi-ban24
Harminc és feles a piazzán33
Ördögidézés38
Rapalló röptében44
Rapalló konferencia50
A legacciolo, meg a bretelle54
Pogányszentmihályi gondolatok60
Nagymosás volt Genuában67
Beszélgetés a mesterrel75
Anziksz Mihálynak83
Ébredések96
Esti szórakozások105
Rendes ember vasárnapdélutánja110
Pálmák és pályák118
Találkozom a sirkövemmel127
Alla soldato134
Beszélgetés a ferdetoronnyal144
Destruktivok egymás közt150
Tudományokkal foglalkozom157
Beszámoló az ősökről162
Barátságos tanácsok Howard Carternek170
Attila jelentkezik178
Az én cseheim185
A mammut utazása189
Folklore195
Régi pénzek gazdája200
Csodadinnyék207
Kolibrik212
A talizmán219
A tízaranyas pille regénye224
Hasznos tudnivalók a sáskáról231
Robinzon naplója - Reynald szenátor urnak237
146

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
52.000 Ft Licitek száma: 60