Moser csiszolt színtelen üveg váza 20. század első fele
20 cm x 13 cm
20x13 cm
Hibátlan állapotú, színtelen, fújt és kézzel formázott valamint teljes felületén egységes geometrikus motívummal csiszolt Moser kristály üveg váza a 20. század első feléből. Az üveg váza középső részén sávszerűen körbefutó hibátlan aranyozású minta látható, ókori harci jelenetet ábrázoló plasztikus frízzel, maratott és csiszolt díszítéssel. Talpa lapra csiszolt, rajta csillagformájú bemetszésekkel. Gyönyörűen metszett és csiszolt, dekoratív prémium kategóriás alkotás. A cseh területen lévő Moser üveggyárának munkáira kezdetben a gravírozás, zománcfestés és az arany bőséges használata volt jellemző. 1893-ra felépült saját üveggyára, ami lehetővé tette az átállást a bonyolult módon zománcozott üvegáru előállításáról az újító jellegű vágási - csiszolási, gravírozási és színezési technikákra. Moser nemcsak az egész gyártást felügyelte, hanem rengeteg terméket maga is tervezett.
A Moser a. s. egy luxusüveggyártó, amelynek székhelye a csehországi Karlovy Vary (korábban Ludwig Moser & Sons in Bohemia, Ausztria-Magyarország). A cég ismert edények, dekoratív üvegáruk (mint például vázák, hamutartók, gyertyatartók), üvegajándékok és különféle művészeti metszetek gyártásáról. A Moser a 20. századi dekoratív üvegek egyike, és a palotáktól a helyi éttermekig mindenhol használták. 1857-es kezdetétől, mint polírozás és üvegmetszetműhelyben ólommentes üveggyártóvá fejlődött, amely a 20. századon át egészen napjainkig tartott. A legfényűzőbb cseh márkának, valamint a világ egyik leghíresebb luxuskristálymárkájának tartják. A Moser által készített minden üvegdarab kézzel készült.