Alfredo Barbini Scavo jelzett üveg tál 1950

Alkotó, tervező
Alfredo Barbini
Méret: 15 cm x 25 cm

15x25 cm

Hibátlan állapotú téglalap alakú, vastag falú scavo tál bézs és barna színben, barna és kobaltkék vízszintes sávval Alfredo Barbini (Murano) tervei alapján a Cenedese számára az 1950-es évekből. Jelzett üveg dísztárgy, címkével : " Barbini Made in Italy " és aláírással a talprészen: " Barbini Murano". Fújt és kézzel formázott, matt, maratott Scavo (korróziós technika) üveg tál. A scavo-bevonat a régészeti maradványok feltárására hivatott hasonlítani: a durva tapintású üvegfelület a forró üvegen szórt sók és oxidálószerek felvitelének eredménye. Különleges dizájn alkotás neves tervezővel és kivitelezővel.

Megtekintés más weboldalon.

Alfredo Barbini üvegművész, aki 1912-ben született a velencei lagúnában, Murano szigetén, Olaszországban, Murano egyik vezető alakja volt a huszadik században. Szülei olyan családok tagjai voltak,... Tovább

Alfredo Barbini üvegművész, aki 1912-ben született a velencei lagúnában, Murano szigetén, Olaszországban, Murano egyik vezető alakja volt a huszadik században. Szülei olyan családok tagjai voltak, amelyek üvegfúvóként és gyöngykészítőként generációk óta kiemelkedő szerepet játszottak a muranói üvegiparban. Barbini 1925-ben, 13 évesen kezdte hosszú karrierjét, az S.A.I.A.R. Ferro Toso gyár. 1929-ben csatlakozott a Cristalleria di Venezia e Murano-hoz, mint üvegfúvó mester. 1932-ben elhagyta a céget, hogy egy milánói üvegműhelyben dolgozzon, de visszatért Muranóba, hogy először az újonnan alakult Zecchin & Martinuzzi cégnél, majd a Seguso Vetri d'Arte-nál dolgozzon. 1936 és 1944 között a Societa Anonima Vetri Artistici Murano, az S.A.V.A.M. partnere és üvegfúvómestere volt. A második világháborút követően Barbini üvegfúvó mesterként és tervezőként dolgozott egymás után Archimede Seguso és Napoleone Martinuzzi mellett, majd Vetreria Vistosi, majd később Gino Cenedese partnere lett. A Salviati & C. cég pénzügyi támogatásával, amelynek termékeket gyártott, 1950-ben megalapította saját üvegcégét, a Vetreria Alfredo Barbinit (1983-ban Alfredo Barbini Srl néven átszervezték). Cége 1950-től 1961-ig állította ki munkáit a Velencei Biennálékon. 2007-ben halt meg. Vissza
002

Kikiáltási ár:
240.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
312.000 Ft Licitek száma: 29