Hibátlan állapotú, fújt és kézzel formázott festett, fedeles talpas kínáló tál - bonbonier, amelyet fehér színű kalcedon üvegből készítettek a 19. század közepén. Légies, elegáns vonalvezetésű kínáló tál - asztalközép. A kehely és a fedő aranyszínű, levélfüzér motívumú kézi festéssel díszített, alsó és felső peremeit a kerek formát kiemelő kontrasztos arany színű festéssel tették különlegessé. Az emlék üveg tárgy középső részén kézzel festett írott felirattal: "Andenken von Buzias" (Buzias emlékére), amely utalás a híres erdélyi gyógyfürdő, Buziásfürdőre és az ott tett látogatásra. A kalcedon üveg átlátszatlan üvegkeverék, amely fémösszetevői révén az azonos nevű ásványhoz hasonlít. Ez az elnevezés minden olyan üvegre utal, amely hatásában ásványokat vagy féldrágaköveket utánoz. A 19. század során sokfajta üvegárú készült kalcedon üvegből, vázák, tálak, dekanterek, parfümös üvegek. Valamennyi kalcedon üveg kézzel fújt, és az alján érdes vagy polírozott pontil van. Nincsenek gravírozva és a legtöbb kalcedon üvegen nincs márkajelzés vagy aláírás. Sok kalcedonüveg darabot aranyozás díszít. Néhányat kézzel festett virágokkal vagy madarakkal díszítettek.