J. Jankovich Gyula: A spiritismus eredete, történeti fejlődése és elterjedése

J. Jankovich Gyula
Dr. Schneider V.
Grimm Gusztáv (Budapest) ,
Könyvkötői kötés , 123 oldal
Sorozatcím: A modern boszorkány-konyhából
Méret: 22 cm x 15 cm
2024-04-28 20:00

Jó állapotú példány.
A gerinc enyhén sérült, a borító élei kopottak. A címlap hátoldalán ex-libris címke, néhány lapon ceruzás bejegyzés található. Az egyik lap sarka hiányzik - ez a hiány a szöveget nem érinti.

E könyv a XIX. század egy uj vallásáról - a spiritismusról beszél. Nem az alapitá meg ezt, mert évezredek veték meg alapját. A távol ködös ókor az ő varázsigéivel, a középkor babonás hiedelmével... Tovább

E könyv a XIX. század egy uj vallásáról - a spiritismusról beszél. Nem az alapitá meg ezt, mert évezredek veték meg alapját. A távol ködös ókor az ő varázsigéivel, a középkor babonás hiedelmével mind csak kezdete, fejlődése volt a tulajdonképeni spiritismusnak, melyet századunk emelt a magas polczra, hol az jelenleg áll. S valójában a mai értelemben vett spiritismus nem is egyezik mindenben azzal mit a régi időben e nevezet alá foglalni lehet; bár a lényeg azonos, de az eszközök és külső elütő. A spiritismus jelenleg uj vallás; századunk tevé azzá. A tévedés mindig ujabb meg ujabb tévedéseket szül. A mit az idők folyása az elromlott időszellem mélyéből a felszínre vet; azt dagálykor ismét magába veszi és lesülyeszti a mély örvénybe. Egy téves eszme a másikat üzi vagy nyeli el. Saturnus felfalja gyermekeit ez a "tévedések szinjátéka", mely minden időben folytatódik. A spiritismus mai felkaroltságánál fogva kiváló tudósok nem is haboznak, azt a tudomány kérdésévé emelni. Vissza

Előszó 3
Első rész
A spiritismus eredete és történeti fejlődése 9
Második rész
A modern spiritismus elterjedése 53
Harmadik rész
A spiritistikus tünemények általában - Mr. Bastian és János főherczeg könyve - Mr. Florence Cook és Katie King - Daniel Douglas Home, Henry Slad és Zöllner - "Confession of a Medium" 82
Toldalék
Negyedik rész
A hypnotismus vagyis életdelejesség 107
Befejezésül 122 Vissza
195

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
12.500 Ft Licitek száma: 49