Budapest, 1909, Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda (Franklin-Társulat Nyomdája), 334 p. + [1] p., ill.
Verne Gyula Összes Munkái c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű.
Dél Csillaga. A gyémántok hazája. Írta: Verne Gyula. Franciából fordította: György Aladár.
Harmadik jogosított kiadás. Ötvenkilenc szöveg közti, fekete-fehér, feliratos, eredeti rajzzal illusztrált, valamint részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. A címfedél felőli előzéklapon bélyegzés látható. Nyomtatta a Franklin-Társulat Nyomdája.
Kiadói egészvászon sorozatkötésben lévő példány aranyozott feliratos, alakos-ábrás illusztrációval ellátott, utószínezett címfedéllel, aranyozott feliratos, díszes könyvgerinccel, virágmotívumokkal díszített, kiadói előzéklapokkal, mintázott lapélekkel, hiánytalan, jó állapotban.
A kötet szerzője, Jules Gabriel Verne /Verne Gyula/ (Nantes, 1828. február 8. – Amiens, 1905. március 24.) francia író, egyben a tudományos-fantasztikus irodalom egyik legnagyobb, korszakalkotó alakja. A könyveiben említett száznyolc terv és találmány döntő többségét mára már megvalósították. Kalandos műveiben a föld tájainak, embereinek és természeti helyeinek, valamint a korát megelőző technikai találmányok bemutatásának gazdag tárházát mutatja be izgalmas cselekmények és karakteres szereplők segítségével.