Bellér Ágnes: Mélységek és magasságok (Oszter Sándor által dedikált képeslap-melléklettel ellátott példány)
Őszinte férfiak
Szerző
Bellér Ágnes
Róla szól
Jancsó Miklós
Havas Henrik
Popper Péter
Vitray Tamás
Benkő László
Csonka András
Verebes István
Jáksó László
Geszti Péter
Varnus Xavér
Kulka János
Oszter Sándor
St. Martin
Totem Plusz Könyvkiadó Kft.
(Budapest)
Kiadói ragasztott papírkötés
, 199 oldal
| Sorozatcím: |
|
| Kötetszám: |
|
| Nyelv: |
Magyar
|
| Méret: |
20 cm x 14 cm
|
| ISBN: |
963-590-242-5
|
| Aukció vége: |
2025-02-23 20:00
|
Aukciós tétel adatai
Budapest, é. n., Totem Plusz Könyvkiadó Kft. (Kaposvári Nyomda Kft.), 199 p. + [4] p., ill. + 1 mell.
Aukciós jelenlegi tétel részletes leirata
Oszter Sándor által dedikált képeslap-melléklettel ellátott példány. Első kiadás. Mélységek és magasságok. Őszinte férfiak. Írta: Bellér Ágnes.
A kötetben megőrzött, különálló, Oszter Sándort - az Egy srác fehér lovon főszereplőjét - ábrázoló egyképes, osztott hátlappal rendelkező, ceruzás gyermekrajzzal ellátott képeslapon Oszter Sándor színművész tollal beírt dedikációja olvasható: "Emlékül az együtt töltött szép napokra gondolva: Oszter Sándor".
Szöveg közti, fekete-fehér fényképekkel gazdagon illusztrált, valamint tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Tördelés, tipográfia és borítóterv: Molnár Zsuzsa. Nyomtatta és kötötte a Kaposvári Nyomda Kft.
Kiadói ragasztott papírkötésben lévő példány több színnel feliratozott, fekete-fehér fényképekkel illusztrált címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, megőrzött, jó állapotban.
A kötethez tartozó képeslapot dedikálta Oszter Sándor (1948-2021) Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színész, érdemes művész. A Vígszínház, a Nemzeti Színház és a Békéscsabai Jókai Színház tagja. 1969-ben az Agitátorok című filmben szerepelt először a mozivásznon. Legismertebb alakítását a Rózsa Sándor című filmben nyújtotta, melynek köszönhetően országszerte nagy ismertségre tett szert.
Fülszöveg
A depresszió a XXI. század jellegzetes betegsége, amely senkit sem kímél. Megítélése sokoldalú: egyrészt szégyellni való szerencsétlenség, másrészt divatos úri kór, néha pedig magamutogató...
Tovább
Fülszöveg
A depresszió a XXI. század jellegzetes betegsége, amely senkit sem kímél. Megítélése sokoldalú: egyrészt szégyellni való szerencsétlenség, másrészt divatos úri kór, néha pedig magamutogató hivalkodás.
Azok a férfiak, akik ebben a könyvben megszólalnak, meghökkentő nyíltsággal vallanak saját sorsukról. Beszámolnak önmentő rendszerükről, amely több-kevesebb idő alatt kihúzta őket az árnyékból a napra.
Vissza
Tartalom
| Előszó | |
| Árnyékból a fényre | 5 |
| Őszinte férfiak - interjúk | 7 |
| Benkő László: | |
| "Harapta a lelkem a félelem" | 8 |
| Csonka András: | |
| "Beleborzongok, ha az öregségre gondolok" | 22 |
| Geszti Péter: | |
| "Szeretem a szerepeimet" | 36 |
| Havas Henrik: | |
| "Amiről nem tudunk, az nem fáj" | 50 |
| Jáksó László: | |
| "Olykor szívesen lennék gyöngyhalász" | 66 |
| Jancsó Miklós: | |
| "Isten hátrafelé megy" | 78 |
| Kulka János: | |
| "A legjobb éveimet élem" | 90 |
| Oszter Sándor: | |
| "Sokszor voltam halálközelben" | 104 |
| Popper Péter: | |
| "A póráz tanítása" | 116 |
| St. Martin: | |
| "Nehezen dolgozom fel a csalódásokat" | 126 |
| Varnus Xavér: | |
| "Ez az ország ártalmas az egészségre" | 136 |
| Verebes István: | |
| "Innentől minden nap ajándék" | 148 |
| Vitray Tamás: | |
| "Bármi bajom van, nem tudok róla beszélni" | 166 |
| Utóirat | |
| Férfias megoldások | 176 |
Vissza