Molnár Ferencz: A Pál-utcai fiúk - Első kiadás! (1 képtábla hiány)
Regény kis diákok számára
Molnár Ferencz
Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda(Budapest)
Kiadói tűzött, egészvászon kötés
, 242 oldal
22 cm x 16 cm
2025-07-20 20:00
Budapest, [1907], Franklin Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda (Franklin-Társulat Nyomdája), 242 p. + [7] t., ill. + 1 mell.
Első kiadás. A Pál-utcai fiúk. Regény kis diákok számára. Írta: Molnár Ferencz. Szöveg közti, fekete-fehér, részletgazdag rajzokkal, valamint 7 feliratos, egész oldalas képtáblával illusztrált kötet. A kötetből egy képtábla hiányzik ("A fatörzsre egy szempillantás alatt feltűzte a piros cédulát" feliratozású; 66. lap). A címlapon áthúzott tulajdonosi bejegyzés látható. Nyomtatta a Franklin Társulat Nyomdája. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratos, színes, alakos-ábrás illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratozott, sérült könyvgerinccel, kiadói, levélmintás előzéklapokkal, átlagos állapotban. Különálló egyedi melléklet: A szerző, Molnár Ferenc részére, kézzel megcímzett, postai bélyeggel és bélyegzővel ellátott borítékrészlet. A kötet szerzője, Molnár Ferenc (Budapest, 1878. január 12. – New York, 1952. április 1.) magyar író, újságíró. "A Pál utcai fiúk" c. ifjúsági regényének első közlése 1906-ban, a Tanulók Lapja c. ifjúsági folyóiratban folytatásokban történt. Könyvalakban először a Franklin Társulat jelentette meg a művet 1907-ben, ami idővel az egyik legolvasottabb és legnépszerűbb regény, sőt iskolai kötelező olvasmány lett. Külföldön az egyik legismertebb magyar regénynek számít, amit számos idegen nyelvre is lefordítottak és megfilmesítettek. A kötet népszerűsége az idő múlásával sem halványult el. A regényről több színvonalas tanulmány is megjelent magyar irodalmi folyóiratokban.
Háromnegyed egykor, ép abban a pillanatban, mikor a természetrajzi terem katedraasztalán hosszú és sikertelen kísérletek után végre-valahára, nagynehezen, izgatott várakozás jutalmául a Bunsen-lámpa színtelen lángjában fellobbant egy gyönyörű, smaragdzöld csík, annak jeléül, hogy az a vegyület, melyről a tanár úr be akarta bizonyítani, hogy zöldre festi a lángot csakugyan zöldre festette, mondom: pont háromnegyed egykor, ép ebben a diadalmas minutumban megpendült a szomszéd ház udvarán egy zongoraverkli s ezzel minden komolyságnak egyszeribe vége szakadt. Az ablakok tárva-nyitva voltak a meleg márciusi napon s a friss tavaszi szellő szárnyán berepült a muzsika a tanterembe. Valami vidám magyar nóta volt, ami a verkliből indulónak hangzott s olyan csinnadrattásan, olyan bécsiesen pengett, hogy az egész osztály mosolyogni szeretett volna, sőt voltak, akik valóban mosolyogtak is rajta. A Bunsen-lámpában vígan lobogott a zöld csík s ezt valahogyan még csak bámulta az első padból néhány fiú.
Leütési ár:
87.000 Ft
Licitek száma: 31