Magvető Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói egész vászonkötés
, 128 oldal
19 cm x 13 cm
963-270-704-4
2025-02-23 20:00
Budapest, 1978, Magvető Könyvkiadó (Széchenyi Nyomda, Győr), 128 p. + [2] p.
Szerző által aláírt példány. Első kiadás. Kettőspont. Versek. Írta: Fodor Ákos. A feliratozott előlapon a szerző, Fodor Ákos tollal beírt aláírása látható. Részletes tartalomjegyzékkel ellátott kötet. Nyomtatta a Széchenyi Nyomda, Győrben. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány feliratozott címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban. A kötet szerzője, Fodor Ákos (Budapest, 1945. május 17. – Budapest, 2015. február 21.) költő, műfordító, a magyar haiku egyik leghíresebb mestere. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán tanult, középiskolai énektanár és karvezetői tanszakon. A főiskola elvégzése után több mint 20 éven keresztül a Zeneműkiadó zenei szerkesztőjeként dolgozott. Tagja volt az Artisjus Zenei Alapítványának. Költészetére jellemző a merész képzettársítás, a szókimondás, a tömör megfogalmazás és a túlérzékenység.
FUVOLA-SZÓLÓ
HAMLET: Ó, a fuvola! Hadd lám -
Én (igazán, a legnagyobb
sajnálatomra) zengek.
Helyzeted, kedves R., vagy G., jóval -
- -más....
FUVOLA-SZÓLÓ
Én (igazán, a legnagyobb
sajnálatomra) zengek.
- -más. Hallgathatsz.
Próbálgathatsz rajtam egyéb
játékmódokat.
Kicserélhetsz.
De én,
környezetemmel egy rendszer
- legfőképpen az adott levegővel -
átmenetileg nem szakíthatok. S nem áll
módomban e mindenképp közös
rezgés mögött,
más hangon pörölni, udvarolni; s még ha
tűrhetetlenné élesedne is
a nóta, nem foghatom be
saját végemet!
Leütési ár:
48.000 Ft
Licitek száma: 150