Podbira art deco arany színű üveg váza 20. század első fele

Méret: 14 cm x 11 cm
2025-02-02 20:00

14x10,5 cm

Hibátlan állapotú, fújt és kézzel formázott Podbira (Podbira Brüder) arany színű art deco üveg váza a 20. század első feléből. Teljes felülete arany festéssel borított, amelynek különleges díszítése hol márványos hatást, hol lefolyó vízcsepp mintázatot kelt. A szabálytalanul, szinte esetlegesen megjelenő erezett dekor mégis gyönyörű, egységes felületet alkot. Ritka és egyedi üveg váza az arany szín sokszorosan fénylő és megcsillanó különleges hatásával. A tagolatlan, osztatlan forma ennek remek hátteret biztosít. A Podbira testvérek csehországi műhelyében 1920 és 1940 között megalkotott dizájnja, amelyet a matt üveg és az aranyozott felület kombinációja jellemez.
100

Kikiáltási ár:
30.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
36.000 Ft Licitek száma: 7