Orrefors - Lars Hellsten szignált színtelen kristály üveg tál 20. század második fele

Alkotó, tervező
Lars Hellsten
Méret: 11 cm x 19 cm
2025-02-02 20:00

11x19 cm

Hibátlan állapotú, az Orrefors üveggyárban készült szignált "Corona" ólomkristály üveg tál Svédországból. Tervezője Lars Hellsten. Tervezési és kivitelezési időszak : 1970 - 1980. Csoda szép, víz tiszta, buborékmentes alapanyagból készített asztaldísz. Áttetsző üvegből készült, jelentős súllyal bír és különálló szögletes formájú oldalak szegélyezik, amelyek korona formára emlékeztetnek, innen az alkotás neve. ("Corona") Lapra csiszolt talpán szignó látható az üveg gyár és az alkotó nevével. Oldalán "Orrefors Sweden" eredeti papír vignetta látható. Letisztult modernista vonalaival és gyönyörű kivitelezésével az üveggyűjtemények méltó skandináv darabja.

Az Orrefors Glassworks (más néven csak Orrefors) egy üvegmű a svédországi Orrefors faluban, Szmalandban. Az Orrefors kristályüveget és műüveget gyártott. A termékcsalád kristálytörzsből, edényből,... Tovább

Az Orrefors Glassworks (más néven csak Orrefors) egy üvegmű a svédországi Orrefors faluban, Szmalandban. Az Orrefors kristályüveget és műüveget gyártott. A termékcsalád kristálytörzsből, edényből, vázából, valamint kristályból készült szobrokból és világítástechnikai termékekből állt. Az orreforsi üveggyár 2012-ben bezárt. Az Orrefors a svéd Orrefors Kosta Boda AB üveggyár csoport tagja volt. Vissza
093

Kikiáltási ár:
36.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
36.600 Ft Licitek száma: 3