Babits Mihály: A gólyakalifa/Elza pilóta (számozott, dedikált, aláírt példány)

Babits Mihály
Athenaeum Kiadása (Budapest)
Könyvkötői egészvászon kötés , 365 oldal
Sorozatcím: Babits Mihály összegyűjtött munkái
Kötetszám: 7
Méret: 23 cm x 16 cm
2025-02-23 20:00

[Budapeste], é. n., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. kiadása és nyomása, 365 p. + [2] p.

Szerző által dedikált és aláírt példány. Babits Mihály kézjegyét duplán örzi a kötet. RITKA!Számozott, bibliofil kiadás. Babits Mihály összegyűjtött munkái. No.: VII. sz.
A gólyakalifa. / Elza pilóta. Írta: Babits Mihály.
A sorozatcímlap előtti lapon a szerző, Babits Mihály tollal beírt aláírása látható, valamint dedikációja olvasható: "Sz. J. urnak szívesen ajánlja Babits Mihály".
"Ebből a könyvből kétszáz számozott amatőr példány készült az író kézjegyével". Ez a példány a 19. számú.
Tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Nyomtatta az Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T.
Könyvkötői egészvászon kötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel, hátlappal és könyvgerinccel, színezett felső lapélekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Babits Mihály (Szekszárd, 1883. november 26. – Budapest, 1941. augusztus 4.) költő, író, műfordító, irodalomtörténész, a 20. század eleji magyar irodalom egyik legjelentősebb alakja. A Nyugat első nemzedékének meghatározó, kiemelkedő tagjaként vált országszerte ismertté, az első világháború után haláláig pedig az emblematikus lap szerkesztői tisztségét is betöltötte.

Elza pilóta E regény témája már a háború alatt foglalkoztatott, s maga a mű 1931 elejétől fogva készen várta az utolsó simításokat. A haditechnika azóta óriásit fejlődött. Igy nem eshetek abba a... Tovább

Elza pilóta E regény témája már a háború alatt foglalkoztatott, s maga a mű 1931 elejétől fogva készen várta az utolsó simításokat. A haditechnika azóta óriásit fejlődött. Igy nem eshetek abba a gyanuba, hogy a valóságot plagizáltam. Akkor még senki sem tudott a francia határ földalatti aknavárosairól, tunnel hálózatáról, sem sok más dologról, ami már valóság volt, mikor én fantázia gyanánt leírtam. Például azok a különös gázok, amik "nem anyaguk mennyiségével hatnak, hanem továbbterjednek, mint a baktériumok, megbontva és megfertőzve a levegőt." Szédületesen haladó korunkban a képzelet nem röpülhet oly messze, hogy a fejlődés pár év alatt túl ne röpülné. Vissza

A gólyakalifa1
Elza pilóta139
A tökéletes társadalom141
Első jegyzet: A könyvről, amit Schulberg professor olvasott181
Élet a légbarlangban188
Második jegyzet: Kamuthyné könyvből készül Schulberg meglátogatására226
Ifjúság és kultúra235
Harmadik jegyzet: Schulberg tanár fölolvasást tart régi könyvéből281
Elza pilóta288
Negyedik jegyzet: Még egy beszélgetés Schulberg és Elza közt318
A front és túl a fronton324
Ötödik jegyzet: Schulberg találkozik régi könyvének szerzőjével360
Utószó366
010

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
130.000 Ft Licitek száma: 21