Dr. László Mihály orsz. képviselő autográf feljegyzést tartalmazó névjegykártyája (Kossuth Lajos temetésének idején, 1894)

Papír , 2 oldal
Méret: 6 cm x 10 cm
2025-02-23 20:00

Dr. László Mihály orsz. képviselő névjegykártyája, [2] p.

Dr. László Mihály orsz. képviselő autográf feljegyzést tartalmazó névjegykártyája (1894).
A névjegy hátoldalán László Mihály ismeretlen címzettnek szóló, autográf, aláírt üzenete olvasható: "Nagyságos Uram! Itt küldöm Kossuth sirjára e marék földet megyénkből az okmányokkal együtt. Nagyságodnak alázatos szolgája Dr. László Mihály".
Az előlapján nyomtatott szöveget tartalmazó névjegykártya. Mérete: 6x10 cm.
Sérülésmentes, jó állapotban megőrzött darab.
Dr. László Mihály (1849-1932) 1894-ben, Kossuth Lajos temetése idején székelyudvarhelyi mandátummal volt országgyűlési képviselő. Hogy a szabadságharc vezére előtt leróják tiszteletüket, Udvarhely vármegye küldöttei az 1848-as székely nemzetgyűlés helyszíneként szolgáló agyagfalvi rétről vittek földet Kossuth sírjára. A névjegykártyán szereplő üzenet erről a hazafiúi gesztusról tudósít. A székelyudvarhelyi küldöttségről egy korabeli rövid hírben a Magyar Hírlap is megemlékezett:
"Székely-Udvarhely. A megye és a város külön küldöttséget meneszt a temetésre és koszorút küld a ravatalra. A küldöttség a történelmi nevezetességű agyagfalvi rétről földet visz Kossuth sírjára. A város legszebb utczáját Kossuth nevéről nevezik el." (Magyar Hírlap, IV. évf./90. sz., 1894. márc. 31., 6.)
047

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
15.100 Ft Licitek száma: 6