Ady Endre: Még egyszer

Ady Endre
Amicus Kiadás (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 88 oldal
Méret: 18 cm x 13 cm

Budapest, 1923, Amicus (M. Kir. Tud.-egyetemi Nyomda, Bp.), 88 p.

Még egyszer. Írta: Ady Endre.
"E könyvet 1922. év őszén nyomatta a m. kir. tud.-egyetemi nyomda. Bibliophil kiadás is készült 300 számozott példányban. 1-100-ig merített papíron egész bőr és félbőr kötésben, 101-től 300-ig antique papíron különböző kötésekben."
Számozatlan példány. Földessy Gyula előszavával és kötetvégi tartalomjegyzékkel.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratos, aranyozással díszített címfedéllel, aranyozott feliratos könyvgerinccel, tiszta, szép belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Ady Endre (Érmindszent, 1877. november 22. – Budapest, 1919. január 27.), a huszadik század egyik legjelentősebb magyar költője, a modern kori magyar politikai újságírás meghatározó szerzője, a Nyugat alapító-nemzedékének tagja. Hazafi és forradalmár, a haladást sürgető, nyitott gondolkodása magyar és európai volt egyszerre. Gondolatgazdag versei az emberi létezés minden fontos szegmensét érintik. Újszerű költészete a modern magyar líra megszületésének egyik kiindulópontja.

Alig telt el egy év a debreczeni "Versek" megjelenése után, Ady máris második verskötetére hirdetett előfizetést a nagyváradi Szabadság-ban. Az 1900 június 12-én közzétett jelentés - mely a könyv... Tovább

Alig telt el egy év a debreczeni "Versek" megjelenése után, Ady máris második verskötetére hirdetett előfizetést a nagyváradi Szabadság-ban. Az 1900 június 12-én közzétett jelentés - mely a könyv címét is megnevezi ("Még egyszer") - reklámszerűsége mellett is nagyon igazúl jellemzi az ifjú Ady költészetét: "... A fiatal poéta második kötetében nem a régi lantot kezeli: új és merész. Bátran ád hangot minden impressziójának. Nem köti az a bizonyos poétai hipokrízis, mely legtehetségesebb poétáink közül is sokat tesz igen unalmassá. A szerző nem akar előfizetőket "gyüjteni". A kötet megjelenését nem fogják jelezni semmiféle előfizetési ívek: akik esetleg érdeklődnek a fiatal poéta poézisa iránt, az egy forint előfizetési díjat címére, a Szabadság szerkesztőségébe küldhetik. A megjelenő kötetből közöljük az alábbi érdekes költeményt." Nem valószínű, hogy ezt a publikációt Ady maga fogalmazta volna, de bizonyos, hogy a vele való megbeszélés után íródott. Vissza

Még egyszer...13
Éjimádó I.16
Éjimádó II.17
Éjimádó III.19
Csókok21
Mesék23
Óda a betűkröl30
A lápon33
Krisztusok mártírja36
Vén faun dala37
Hideg május38
Az utolsó részlet40
A halottak42
Tovább...43
Lázban45
Hazugság nélkül46
Áldomás47
Fuimus50
Misztérium51
Strófák I.53
Strófák II.54
Békesség ünnepén55
Zsóka búcsuzója59
Éles szemmel61
Kihűlve62
A kenyér64
Farsangi dal66
Jelentés70
Szívek71
Fantom72
Dankó74
Lótusz78
Témák80
A könnyek asszonya I.83
A könnyek asszonya II.83
A könnyek asszonya III.84
A könnyek asszonya IV.85
026

Kikiáltási ár:
7.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
8.500 Ft Licitek száma: 9