Amicus Kiadás(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 88 oldal
18 cm x 13 cm
Budapest, 1923, Amicus (M. Kir. Tud.-egyetemi Nyomda, Bp.), 88 p.
Még egyszer. Írta: Ady Endre. "E könyvet 1922. év őszén nyomatta a m. kir. tud.-egyetemi nyomda. Bibliophil kiadás is készült 300 számozott példányban. 1-100-ig merített papíron egész bőr és félbőr kötésben, 101-től 300-ig antique papíron különböző kötésekben."
Számozatlan példány. Földessy Gyula előszavával és kötetvégi tartalomjegyzékkel. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratos, aranyozással díszített címfedéllel, aranyozott feliratos könyvgerinccel, tiszta, szép belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Ady Endre (Érmindszent, 1877. november 22. – Budapest, 1919. január 27.), a huszadik század egyik legjelentősebb magyar költője, a modern kori magyar politikai újságírás meghatározó szerzője, a Nyugat alapító-nemzedékének tagja. Hazafi és forradalmár, a haladást sürgető, nyitott gondolkodása magyar és európai volt egyszerre. Gondolatgazdag versei az emberi létezés minden fontos szegmensét érintik. Újszerű költészete a modern magyar líra megszületésének egyik kiindulópontja.
Alig telt el egy év a debreczeni "Versek" megjelenése után, Ady máris második verskötetére hirdetett előfizetést a nagyváradi Szabadság-ban. Az 1900 június 12-én közzétett jelentés - mely a könyv címét is megnevezi ("Még egyszer") - reklámszerűsége mellett is nagyon igazúl jellemzi az ifjú Ady költészetét:
"... A fiatal poéta második kötetében nem a régi lantot kezeli: új és merész. Bátran ád hangot minden impressziójának. Nem köti az a bizonyos poétai hipokrízis, mely legtehetségesebb poétáink közül is sokat tesz igen unalmassá. A szerző nem akar előfizetőket "gyüjteni". A kötet megjelenését nem fogják jelezni semmiféle előfizetési ívek: akik esetleg érdeklődnek a fiatal poéta poézisa iránt, az egy forint előfizetési díjat címére, a Szabadság szerkesztőségébe küldhetik. A megjelenő kötetből közöljük az alábbi érdekes költeményt."
Nem valószínű, hogy ezt a publikációt Ady maga fogalmazta volna, de bizonyos, hogy a vele való megbeszélés után íródott.
Leütési ár:
8.500 Ft
Licitek száma: 9