Egyedi, kézzel írt és rajzolt emlékkönyv-aláírásgyűjtő. [kézirat]
A gyűjtemény lapjain néhány ismert személy aláírása és dedikációja is megtalálható, többek között:
Dedikációk:
- Décsy Györgyi (1922-2012) színművész, a Szegedi Nemzeti Színház örökös tagja: "Szeretettel Décsy Györgyi".
- Sinkovits Imre (1928-2001) a Nemzet Színésze címmel kitüntetett, Kossuth- és kétszeres Jászai Mari-díjas színművész, érdemes és kiváló művész, valamint felesége Gombos Katalin (1929-2012) színésznő, érdemes művész: "Zs.-nak szeretettel Gombos Katalin és Sinkovits Imre".
Aláírások:
- Antal Imre (1935-2008) Erkel Ferenc-díjas magyar zongoraművész, televíziós személyiség, színész, humorista, érdemes művész.
- Csikos Gábor (1939-1996) színművész.
- Horváth Vilmos táncdalénekes.
- Káldor Jenő (1903-?) színművész.
- Király Levente (1937-2024) a Nemzet Színésze címmel kitüntetett, Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, érdemes művész.
- Kovács Kati (1944-) Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas előadóművész, énekesnő, dalszövegíró, színésznő.
- Kovács Zsuzsa (1945-2020) Jászai Mari-díjas magyar színésznő.
- Mary Zsuzsi (1947-2011) énekesnő, az 1968-as Táncdalfesztivál fődíjas és közönségdíjas győztese.
- Pagonyi Nándor (1920-1982) színész.
- Metro (zenekar):
- Rédey Gábor zenész, basszusgitáros.
- Sztevanovity Dusán (1945-) Prima Primissima díjas szerb származású dalszövegíró, zeneszerző, dramaturg, zenész.
- Sztevanovity Zorán (1942-) Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas szerb származású előadóművész, énekes, gitáros, zeneszerző.
Néhány tollal és ceruzával (egy-kettő ki lett festve) készített, egyedi, rendkívül színvonalas és művészi kivitelezésű rajzzal illusztrált, valamint számos magyar nyelvű kézzel írt idézetet, személyes megjegyzést és bejegyzést tartalmazó emlékkönyv. Ezen írások többsége 1962 és 1976 között keletkezett. Az előzéklap tanúsága szerint a kötet Balatoni Zsuzsanna tulajdona volt.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány, feliratozatlan, aranyozott díszítéssel és egy műanyag figurával ellátott címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel és hátlappal.
Különálló egyedi melléklet: Balesetbiztosítási igazolvány.