Ikenio, Conrado: Antiquitates hebraicae

Conrado Ikenio
Sumtibus Gerhardi Wilhelmi Rumpii. (Bremae) ,
Korabeli bőrkötés , 749 oldal
Nyelv: Latin
Méret: 17 cm x 11 cm

Bremae, 1764, Sumtibus Gerhardi Wilhelmi Rumpii, [14] p. + 624 p. + [118] p. + [1] t.: ill.

Antiquitates hebraicae, secundum triplicem iudaeorum statum ecclesiasticum politicum et oeconomicum. / Héber régiségek, a zsidóság hármas állapota, az egyház, a politika és a gazdaság szerint. Röviden vázolta: Conrado Ikenio.
Egy fekete-fehér, "Conradii Ikenii Antiquitates hebraicae" feliratozású rézmetszettel (Albert Schumascher delin: Uhlich sc. Lipsia) illusztrált, valamint bevezetéssel, előszóval, tartalomjegyzékkel és indexekkel kiegészített kötet. Az előzéklap verzóján és a címlapon tollal írt tulajdonosi bejegyzés látható.
Korabeli bőrkötésben lévő példány, feliratozatlan, mintás, dombornyomott keretezéssel ellátott címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású, gazdagon díszített, ötbordás könyvgerinccel, színes, mintás előzéklapokkal, az index oldalaknál két sérült lappal, színezett lapélekkel, hiánytalan állapotban.
Conrad Iken (Bréma, 1689. december 25. - Bréma, 1753. június 30.) német evangélikus pap. Az Utrechti Egyetemen tanult. Ezt követően prédikátorként tevékenykedett. 1719-ben a brémai Szent István plébáni második prédikátornak, majd primáriusának nevezték ki. 1723-ban a városi tanács a Gymnasiums illustre professzorává, később rektorává választotta.

192

Kikiáltási ár:
36.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
60.000 Ft Licitek száma: 5