B. Fábri Magda: Kortárs magyar színészlexikon (Oszvald Marika és Sasvári Sándor által dedikált és aláírt, valamint Bodrogi Gyula, Makay Sándor és további 5 színész által kétszeresen aláírt példány.)

B. Fábri Magda
Czeglédi Éva
Balogh Géza
Apró Andrea
Burghardt Ferenc
Fábián József
Magazin Kiadó (Budapest) ,
Kiadói fűzött kemény papírkötés , 390 oldal
Méret: 25 cm x 16 cm
ISBN: 963-7764-01-1
2025-02-23 20:00

Budapest, 1991, Magazin Kiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen), 390 p., ill.

Oszvald Marika és Sasvári Sándor által dedikált és aláírt, valamint további 7 színész által kétszeresen aláírt példány. Első kiadás. Kortárs magyar színészlexikon. Szerkesztette: B. Fábri Magda.
Az első előzéken és a lexikon arcképcsarnokában 9 színművésztől összesen 16 aláírás és 2 dedikáció látható.

A könyv első előzéklapját aláírták:
  • Bodrogi Gyula (1934-) a Nemzet Színésze címmel kitüntetett, Kossuth- és kétszeres Jászai Mari-díjas színművész, rendező, színházigazgató, érdemes és kiváló művész, a József Attila Színház, a Vidám Színpad és a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja.
  • Oszvald Marika (1952-) Kossuth- és Jászai Mari-díjas színésznő, operetténekes, érdemes művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja.
  • Makay Sándor (1931-2016) Gobbi Hilda- és Aase-díjas színművész, szinkronszínész, karikaturista.
  • Sasvári Sándor (1957-) Jászai Mari- és EMeRTon-díjas színművész, zenész, sportlovas.
  • Bede-Fazekas Annamária (1963-) színésznő, szinkronszínész, a Pesti Magyar Színház művésze.
  • Csere László (1958-) Jászai Mari-díjas színész, érdemes művész.
  • Juhász György (1961-) színművész, szinkronszínész.
  • Bozsó József (1966-) színész, rendező, koreográfus, a Magyar Zenés Színház alapító igazgatója.
  • Sipeki Tibor (1947-) színész, nótaénekes, a Fővárosi Operettszínház művésze.
A fentiek közül Bede-Fazekas Annamária (274. o.), Bodrogi Gyula (279. o.), Bozsó József (280. o.), Csere László (284. o.), Juhász György (317. o.), Makay Sándor (337. o.) és Sipeki Tibor (362. o.) aláírták a könyv végén található arcképcsarnokban szereplő portréikat is.
Oszvald Marika és Sasvári Sándor az arcképcsarnokban szereplő portréikat dedikációikkal látták el:
  • „G-nak szeretettel Oszvald Marika” (348. o.)
  • „Szia A. !! Sasvári Sándor” (359. o.)
Törőcsik Mari ajánló sorait és fekete-fehér színészportrékat tartalmazó színművészeti lexikon. Nyomtatta az Alföldi Nyomda, Debrecenben.
Kiadói fűzött kemény papírkötésben lévő példány feliratos, illusztrált címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, illusztrált hátlappal, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban.

A magyar színjátszás kétszázadik évfordulójának ünnepe alkalmából, tiszteletét akarja kifejezni a Kiadó, a magyar színésztársadalom kortárs képviselői iránt amikor úgy dönt, hogy - a súlyos... Tovább

A magyar színjátszás kétszázadik évfordulójának ünnepe alkalmából, tiszteletét akarja kifejezni a Kiadó, a magyar színésztársadalom kortárs képviselői iránt amikor úgy dönt, hogy - a súlyos gazdasági gondok ellenére - megjelenteti az élő magyar színészek lexikonát. Kötelességének érzi, hogy megismertesse a nagyközönséggel azokat, akik Thália magyar papjaiként az emberiség kulturális értékeit elhozva közénk szebbé, jobbá, elviselhetőbbé teszik életünket. A lexikon létrejöttének történetéhez, természetesen az is hozzátartozik, hogy az előzetes felmérések tapasztalatai azt mutatták, a kiadvány megjelenését nagy érdeklődéssel várja mind a szakma, mint a színházszerető közönség és az olvasók jelentős tábora. Vissza

A magyar színjátszás kétszázadik évfordulójának ünnepe alkalmából, tiszteletét akarja kifejezni a Kiadó, a magyar színésztársadalom kortárs képviselői iránt amikor úgy dönt, hogy - a súlyos gazdasági gondok ellenére - megjelenteti az élő magyar színészek lexikonát. Kötelességének érzi, hogy megismertesse a nagyközönséggel azokat, akik Thália magyar papjaiként az emberiség kulturális értékeit elhozva közénk szebbé, jobbá, elviselhetőbbé teszik életünket.
A lexikon létrejöttének történetéhez, természetesen az is hozzátartozik, hogy az előzetes felmérések tapasztalatai azt mutatták, a kiadvány megjelenését nagy érdeklődéssel várja mind a szakma, mind a színházszerető közönség és az olvasók jelentős tábora.
"Ki Ő?"..."Honnan jött?"..."Hol és mit játszott eddig?"..."Melyik színház művésze?" - hányszor ötlenek fel bennünk ezek a kérdések egy-egy film, tv-játék vagy rádiószínházi produkció szereplőgárdákának névsorát olvasva, hallva, vagy a színház sötét nézőterén tűnődve, ha új, számunkra eddig ismeretlen arc tűnik fel, akár egy nyúlfarknyi szerepben.
Ezekre a kérdésekre kap választ az olvasó... Vissza
009

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
23.000 Ft Licitek száma: 29