Lezárt aukciók


Következő aukciónk előzetes kínálata

Márai Sándor: Sértődöttek I-II.

Sértődöttek I. - A hang/Sértődöttek II. - Jelvény és jelentés

Szerző
Márai Sándor
Révai (Budapest)
Kiadói félvászon kötés , 575 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar 
Méret: 19 cm x 14 cm
ISBN:
Aukció vége:
2025-03-23 20:00

Aukciós tétel adatai

Budapest, 1947, Révai (Révai Irodalmi Intézet Nyomdája, Bp.), 296 p. + [2] p., 279 p. + [1] p.

Aukciós jelenlegi tétel részletes leirata

Első kiadás. Márai Sándor Munkái c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű.
Sértődöttek I-II. (Egységes külön kötetekben.) A hang - Jelvény és jelentés. Regény. Írta: Márai Sándor.
"A "Sértődöttek" folytatása és befejezése egy élménykörnek, melynek első változatait a "Zendülők" és "Féltékenyek" című regények zárják magukba" - írja a szerző a regényben. A borítólap Csillag Vera műve. A sorozatban megjelent könyvek listájával, valamint a legközelebb megjelenő Márai Sándor könyv reklámjával kiegészített kötetek. Mindkét kötet címfedelének belső oldalán fekete-fehér illusztrációval ellátott, névre szóló Ex-libris címke, az I. kötet előlapján pedig tollal írt ajándékozási bejegyzés látható. Nyomattak a Révai Irodalmi Intézet Nyomdájában, Budapesten.
Kiadói félvászon kötésben lévő kötetek feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, kiadói előzéklapokkal, hiánytalan állapotban, két színnel feliratozott, illusztrációval ellátott, fülszöveges, az első kötet esetében egy helyen javított, kiadói borítófedélben.
A "Sértődöttek" c. Márai mű talán az európai lélek legsúlyosabb válasza az elmúlt két évtized roppant bonyolult és érzéketlen világára. S ez a mű Márai életművének tagadhatatlanul legkiemelkedőbb alkotása. Ezt meg is írták 1947-ben Márai kiadás előtt álló "Sértődöttek" c. regényvonulatáról. Maga az író is fontosnak tartja ezt a regényét, utal is erre az 1946-os Naplójában: "Ez a kötet mindent elmond, amit akkor mondani akartam. Nem tehetek hozzá semmit; igaz, ha ez a könyv egyszer véget ér számomra, nagyon nehéz lesz még írni, másról írni..."
A szerző, Márai Sándor (Kassa, 1900. április 11. – San Diego /USA)/ 1989. február 21.) író, költő, újságíró. A polgári világ és a polgári regény magyar nagymestere. A polgárság érzésvilágának, "külső és belső életének, reményeinek és reményvesztéseinek, bonyolult lelki tükrének" bravúros megszólaltatója. Termékeny szerző. Gazdag életműve egyéni tragédiája és vándorlásai ellenére is teljes. Sikeres, örökzöld regényei ma is modernnek és időtállónak bizonyulnak.

Fülszöveg

Márai új, hatalmas regénye voltaképpen történelmi regény, bár a harmincas években játszódik, a mi Európánkban. De Márai olyan magasból, lényegi távolságból tudja és tudta nézni ezt a lezüllő... Tovább

Fülszöveg

Márai új, hatalmas regénye voltaképpen történelmi regény, bár a harmincas években játszódik, a mi Európánkban. De Márai olyan magasból, lényegi távolságból tudja és tudta nézni ezt a lezüllő Európát, hogy Páris soha vissza nem térő, simára olajozott jómódja kosztümös korszaknak tűnik már s a regény alakjai is - és nemcsak Franco öccse, vagy XIII. Alfonz - szinte történelmi figurák. Márai ebbe a keretbe, a nagyarányú szerkezetbe nagy tablókat fest bele, - például a párisi szalont, ahol először hallják Hitler nevét - s ezeknek elevenségét a távolság és a történelmi évek csak fokozzák. Ez a távolság persze nem csökkenti a szenvedélyes szembenállást ezzel a korszakkal, csak mentesíti minden kicsinyes, művészietlen gyűlölettől. Ez a regény "A féltékenyek" folytatása s a Garren-család további sorsát indítja el. "A hang" azt az európai világot írja le, amelyikbe a hang, Hitler hangja, bombaként csapott bele. Megismerjük a francia szellemet s benső titkait. Megriaszt a lelkében hasadt német világ, kegyetlenségével és leplezhetetlen titkaival. Az az Európa lép itt elénk, amely Bizáncra emlékeztet. Igényében, szerkezetében, formátumában nagy regény a "Sértődöttek", Márai Sándor igényes életművének kiemelkedő alkotása. Vissza
Tétel sorszám:
272

Kikiáltási ár:
9.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Hátralévő idő:
Amennyiben az utolsó 5 percben licit érkezik, a lejárati időpont további 5 perccel módosul.


Leütési ár:
20.100 Ft Licitek száma: 20



Ft
Minden aukción megnyert tétel után 15% árverési jutalékot számolunk fel, amely jutalékot a megnyert árverést követően a vételár alapján azon felül kell megfizetni!