Országos Nemzetvédelmi Szövetség(Budapest)
Kiadói varrott papírkötés
, 375 oldal
24 cm x 17 cm
Budapest, 1943, Országos Nemzetvédelmi Szövetség (M. Kir. Állami Nyomda, Bp), 375 p.
Első kiadás. Nemzetvédelem, országvédelem. Szerkesztette: vitéz Magasházy László, vitéz Faragó Ede, Kováts Tivadar, Dr. Bartos Dezső és Nagy László. Tartalomjegyzékkel ellátott kötet. Nyomtatta a M. Kir. Állami Nyomda, Budapesten. Borítóterv: Cziglényi Ádám. Kiadói varrott papírkötésben lévő példány színes, feliratos, illusztrált címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban. "Nemzetvédelem-országvédelem címen hiányt pótló, értékes és csaknem 400 oldalas mű jelent meg az Országos Nemzetvédelmi Szövetség (Budapest, Rákóczi út 42. sz.) kiadásában. Sok szó esik ma a magyar öntudatra való nevelésről. Keresik a legmegfelelőbb eszközöket a nagy nemzeti cél érdekében. Az említett mű minderre hasznos útbaigazítást ad. Különben beszél önmagáért, amikor bevezetőjében többek között ezeket említi fel: „A könyv célja, hogy egyrészt megismertesse az olvasókkal a magyar nemzet magasabbrendű feladatait, a magyarság lét- és sorskérdéseit, az öncélú magyar nemzetvédelem céljait és eszközeit, másrészt hogy megmutassa az utat a magyar társadalmi erők összefogására, az áldozatos nemzetvédelmi szolgálatra, a magyarságra váró súlyos és felelősségteljes történelmi feladatok megvalósítására." A magyar öntudat és nemzetvédelem tankönyve a mű, ami nem hiányozhat a népnevelők, népművelők és az iskolák s általában a néppel foglalkozók könyvtárából." - írta a műről a Néptanítók lapja (1942. december 01./76. évfolyam/23. szám).
A történelmi válságok viharfelhői tornyosulnak Európa felett. Sorsdöntő küzdelemben áll az emberiség, hogy kiharcolja az uj, boldogabb, igazságosabb, szociálisabb, emberibb életet. E válságos történelmi napokban a magyarság is olyan feladat előtt áll, amely ismét próbára fogja tenni történelmi elhivatottságát. Napjainkban nemcsak az előtt a feladat előtt állunk, hogy az ország határait, szabadságát, függetlenségét és becsületét megvédjük, hanem a magyarság létéről vagy nemlétéről, a magyarság örök jövőjéről, az örök magyar birodalom biztosításáról van szó. A mai történelmi napok, az immár 24 éve ismét önálló és független Magyarországra, olyan feladatokat rónak, mint a magyar birodalom legfényesebb korszakaiban. Az a tény, hogy a magyarság a népek országútján, a nyugati és keleti hatalmi erők ütközőpontjában, a középeurópai Dunamedencében alapította meg örök hazáját, ez olyan történelmi feladatot jelent, amelynek csak olyan nép felelhetett meg, mint az elpusztíthatatlan népi őserővel rendelkező, széles történelmi távlatokban gondolkodó, államalkotó és államfenntartó erényekkel rendelkező magyarság. Éppen az adta meg az elmúlt évszázadokban is a legnagyobb biztonságot és egyensúlyt Középeurópának, hogy a Kárpátmedencében, amely az európai szárazföldi egyensúly egyik kulcspontja, a magyarság állt őrt.
Leütési ár:
23.600 Ft
Licitek száma: 32