Széchenyi Zsigmond, Gróf: Alaszkában vadásztam (aláírt, számozott, félbőr, bibliofil példány)
1935. aug.-okt.
Gróf Széchenyi Zsigmond
Gróf Sierstorpff János
Báró Buxhoeveden Károly
Dr. Vajna György és Társa(Budapest)
Kiadói félbőr kötés
, 432 oldal
24 cm x 17 cm
2025-02-23 20:00
Budapest, 1937, Dr. Vajna György és Társa (Athenaeum Részvénytársulat, Bp.), 432 p., ill.
Szerző által aláírt példány. Első, számozott, bibliofil kiadás. Alaszkában vadásztam (1935. augusztus - október). Írta: Gróf Széchenyi Zsigmond. A címlap verzóján a szerző, Széchenyi Zsigmond tollal beírt, jól olvasható aláírása látható. "E munkából készült 100 darab, 1-100-ig számozott és a szerző aláírásával ellátott példány félbőrkötésben". Ez a könyv a 20. számú példány. Szövegközti, fekete-fehér, feliratozott fotókkal és két egyszínű térképpel (előzéklap) illusztrált, a szerző megjelent munkáinak listájával ellátott kötet. Nyomtatta az Athenaeum Részvénytársulat Budapesten. Kiadói félbőr kötésben lévő példány, feliratozatlan, mintás címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású, díszes, sérült könyvgerinccel, egyszínű térképpel illusztrált, kiadói előzéklapokkal, hiánytalan állapotban. A kötet szerzője gróf Széchenyi Zsigmond (Nagyvárad, 1898. január 23. – Budapest, 1967. április 24.) vadász, vadászati író, utazó. A magyar vadászati kultúra kimagasló alakja. Afrika, India, Alaszka és Európa híres vadásza. Kiemelkedő vadásztrófeája egy világrekorder addax (mendeszantilop). Vadászkönyvtára Magyarország legjelentősebb vadászati szakkönyv gyűjteménye, ami jelenleg a Magyar Természettudományi Múzeumban tekinthető meg.
"Mivel is kezdjem el?
Azzal, hogy vonatra ültünk, vagy azzal, hogy hajóra szálltunk, vagy pedig azzal, hogy megtöltöttem a puskámat?
"Mivel is kezdjem el?
Nem tudom, más hogy van vele, de nekem ez a kezdet, ez keseríti el az egész könyvírást. Úgy tátong előttem a nekiindulás, mint valami sötét, ismeretlen
mélységű szakadék. Áttörhetetlen szögesdrótsövény. Valahányszor nekirugaszkodom, mindannyiszor megtorpanok, vissza kell fordulnom, újabb lódulást kell vennem. Pedig ha ezen túl vagyok, ha a belekezdés vizesárkát sikerült átugratnom, akkor már könnyen beszélek, a többi akadály eltörpül, akkor már haladok, sőt gurulok, akkor már begyulladt a motor, tán le se tudnám már állítani, mielőtt ki nem fogy a benzin, mielőtt be nem fejezem a mondanivalómat.
De ez a begyujtás - ebbe beleizzadok.
Most is hiába kurblizok, meg se mozdul a kocsi. Hiába ostorozom neki az ároknak, csak nem ugrik el a lovam.
Pedig az árkon túl távoli, titokzatos világ terül el.
Kalandvilág!
Alaszka!
»Alaszka« indián szó, azt jelenti Nagyország.
Ott jártam az idén, ott vadásztam két hónapig, erről kéne könyvet írnom."
Leütési ár:
460.000 Ft
Licitek száma: 82