Márki Sándor, Dr.: Magyar uralom az Adrián

Történelmi vázlat

Dr. Márki Sándor
Magyar Adria Egyesület (Budapest) ,
Könyvkötői félvászon kötés , 47 oldal
Méret: 18 cm x 13 cm

Budapest, 1915, Magyar Adria Egyesület ("Élet" Irodalmi és Nyomda R. T., Budapest), 47 p. + [1] p.

Első kiadás. Magyar Adria Könyvtár. Első sorozat, no.: 6. sz. Szerkeszti: Gonda Béla a Magyar Adria Egyesület elnöke. Magyar uralom az Adrián. Történelmi vázlat. Írta: Dr. Márki Sándor.
Kötetvégi tartalomjegyzékkel. Nyomtatta az "Élet" Irodalmi és Nyomda R. T., Budapesten. Az első előzéken és a címlapon régi tulajdonosi névbélyegzés látható.
Könyvkötői félvászon kötésben lévő példány, címfedélre kasírozva az eredeti, feliratos, illusztrált papírborítóval, feliratozatlan könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője Márki Sándor (Kétegyháza, 1853. március 27. – Gödöllő, 1925. július 1.) történész, egyetemi tanár, az MTA tagja. 1876-ban tanári oklevelet, 1878-ban doktorátust szerzett, majd az aradi Orczy- és Vásárhelyi-könyvtárak őre lett. Később Budapesten tanár, majd 1892-től a kolozsvári egyetem történelemtanára. A Magyar Történelmi Társulat, a Magyar Földrajzi Társaság, az Erdélyi Múzeum-Egyesület és a Szent István Társulat tagja. Az első világháború után munkahelye, a kolozsvári egyetem kényszerű helyváltoztatását követve ő is Szegedre költözött, ahol haláláig az egyetem Középkori Történeti Intézetének vezetője volt. Értékes hagyatékát a SZTE Egyetemi Könyvtár kézirattára őrzi.

A tengeri hatalom megalapítása3
A keresztesek és a velenceiek8
A szabad tenger16
Birtokon kívül23
A magyar tengermellék újraalakulása31
A felvirágzás kora39
Történelmi repertorium44
276

Kikiáltási ár:
5.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
7.500 Ft Licitek száma: 10