Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 532 oldal
Magyar Városok Monografiája
11
25 cm x 18 cm
Budapest, 1932, Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala (Sárik Gyula és Géza Könyvnyomdai Műintézete, Bp.-Cegléd), 532 p. + [9] t.: ill.
Első kiadás.Magyar Városok Monográfiája. No.: XI. sz. Sajtó alá rendezte: Dr. Ladányi Miksa felelős szerkesztő. Ujpest. 1831-1930. Írta: Dr. Ugró Gyula, Ujpest város nyug. polgármestere. 9 fekete-fehér, kétoldalas képtáblával illusztrált, személyi adattárral kiegészített városmonográfia. A kötet előszavát Preszly Elemér, Pest vármegye főispánja írta. A fényképfelvételek Tizián Újpesti Foto Műteremben készültek. A bekötés Müller György budapesti cég munkája. A klisék Wottitz Vilmos (Budapest) műintézetében készültek. Nyomtatta Sárik Gyula és Géza Könyvnyomdai Műintézete, Budapest-Cegléd.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratos, Újpest aranyozott, dombornyomású címerével díszített címfedéllel, aranyozott feliratos, díszes könyvgerinccel, dombornyomott mintás hátlappal, színes, mintás kiadói előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan, átlagos állapotban.
A kötet szerzője, Ugró Gyula (1865-1949) ügyvéd, 1907-1913-ig Újpest első és egyik legjelentősebb polgármestere. Hivatali ideje alatt a város az ország negyedik legnagyobb iparvárosa lett. Ekkorra esett Újpest közművesítése és legfontosabb középületeinek építtetése is.
Ujpest százesztendős története az optimizmus hymnuszát zengi a lelkünkbe és megerősit a magyar szebb jövőbe vetett hitünkben. Száz év előtt néhány szerény ház állott a mai Ujpest helyén: szegény telepesek voltak itt, csak a ház felülépitménye volt a tulajdonuk, a lelkek már nem, azok a grófi uradalom tulajdonai voltak. Ma pedig hetvenezer lakosu, egészséges, tiszta élénk város áll e helyen, jól kövezett utcákkal, villanyvilágitással, vizvezetékkel, sok szép iskolával, kórházzal, szeretetházzal és számos középülettel.
Leütési ár:
12.000 Ft
Licitek száma: 11