Fekete István: Kele (aláírt példány)

Fekete István
Csanádi Imre
Magvető Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói félvászon kötés , 303 oldal
Méret: 20 cm x 13 cm

Budapest, 1961, Magvető Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda, Bp.), 303 p. + [1] p.

Szerző által aláírt példány. Kele. Írta: Fekete István.
A címlapon a szerző, Fekete István tollal beírt, jól olvasható aláírása látható.
Harmadik kiadás. Nyomtatta az Athenaeum Nyomda, Budapesten.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan, aranyozott mintával díszített címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Fekete István (Gölle, 1900. január 25. – Budapest, 1970. június 23.) író, számos ifjúsági könyv és állattörténet írója. Közeli barátjával, Csathó Kálmánnal együtt a magyar „erdész-vadász irodalom” egyik legismertebb művelője. Jókai mellett minden idők egyik legolvasottabb magyar írója. Műveit az ember-, állat- és természetszeretet, valamint az egyetemes humánum uralja. Kele c. regénye a megsebesült és ezért télre is nálunk ragadt gólya pontos megfigyelésekből építkező, magával ragadó törté­netét beszéli el. "Fekete István Kele könyvéből sugárzik a szeretet és az a humánum, amiből valljuk be egyre kevesebb van a világunkban." – írta a kötetről Szabó Magda író.

Megsebesül egy gólya, nem tarthat a többiekkel Afrikába. Hogyan veszi gondjába az ember, hogyan szokik össze a háziállatokkal, hogyan vészeli át a telet, milyen ösztönöket ráz fel benne a tavasz és... Tovább

Megsebesül egy gólya, nem tarthat a többiekkel Afrikába. Hogyan veszi gondjába az ember, hogyan szokik össze a háziállatokkal, hogyan vészeli át a telet, milyen ösztönöket ráz fel benne a tavasz és a nyár - ezt mondja el vonzóan, szórakoztatóan és költőien Fekete István, a természeti világ és a falusi élet avatott ismerője. A jeles állatregény jeles állatregény most jelenik meg harmadik kiadásban. Vissza
125

Kikiáltási ár:
36.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
230.000 Ft Licitek száma: 29