M. Történelmi Társulat(Budapest)
Korabeli félvászon kötés
, 193 oldal
24 cm x 16 cm
Budapest, 1884, M. Történelmi Társulat (Athenaeum R. Társ. Könyvnyomdája, Bp.), [4] p. + 193 p.
Első kiadás. I. Mátyás udvara. Koszorúzott pályamunka. Írta: Dr. Csánki Dezső. Néhány szöveg közti, fekete-fehér könyvdísszel díszített, valamint előszóval, jelentéssel és bevezetéssel kiegészített kötet. Nyomtatta az Athenaeum R. Társ. Könyvnyomdája, Budapesten. Korabeli félvászon kötésben lévő példány, feliratozatlan, mintás címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, az eredeti, kiadói címfedél és hátlap megtartásával, néhány oldalon ceruzás aláhúzással és jelöléssel, mintázott lapélekkel, hiánytalan állapotban. A kötet szerzője, Csánki Dezső (1857-1933) történész, levéltáros, politikus, a Magyar Tudományos Akadémia tagja. Fiatalon először a Magyar Nemzeti Múzeum munkatársa, majd a Magyar Országos Levéltárhoz került. 1912-32-ig a levéltár igazgatói tisztségét is betöltötte. Tagja volt Magyar Történelmi Társulat és a Magyar Heraldikai és Genealógiai Társulat igazgató-választmányának, továbbá a lengyel–magyar kapcsolatok ápolását célul tűző, elsősorban irodalommal foglalkozó Magyar Mickiewicz Társaságnak.
Emőkei Emich Gusztáv úr, aranysarkantyús vitéz s Társulatunk v. tagja, 1880-ban 20 ajánlott fel, mint pályadíjat a következő kérdésre: »Kívántatik a magyar királyok udvartartásának leírása I. Mátyás uralkodása kezdetétől 1541-ig, eredeti kútforrások alapján.« A kérdésre egyetlen pályamunka sem érkezvén, 1881. február 3-án újra kitűzetett. Miután a pályahírdetés ismét eredménytelen maradt, 1882-ben, az adományozó engedelmével, a választmány azon meggyőződéstől vezettetve, hogy a kérdésre azért nem érkezett felelet, mert az a jutalomhoz mérve igen nagy korszakot ölel fel, azt oda módosította, hogy a pályázni akarók tetszés szerint akármelyik magyar királyi vagy erdélyi fejedelmi udvartartás leírásával pályázhatnak. Ezúttal a pályázati hirdetés nem maradt eredménytelen.
Leütési ár:
14.000 Ft
Licitek száma: 3