Touristenkarte der Section "Hermannstadt" des Siebenbürgischen Karpathen-Vereines

in 2 Blättern/Két lapban/Mérték 1:75.000

Magánkiadás (Hermannstadt) ,
Kiadói egészvászon kötés , 2 oldal
Méret: 60 cm x 48 cm

[Hermannstadt (Nagyszeben)], 1899, Selbstverlag der Section "Hermannstadt", 2 térk.l.: színes, 60 cm x 48 cm

Polner Ödön könyvtárából származó példány. Touristenkarte der Section "Hermannstadt" des Siebenbürgischen Karpathen-Vereines. / Az Erdélyi Kárpát-Egyesület Nagyszeben környékéről készített turistatérképe. (turistatérkép) - 2 térképlapon.

I. Blatt: Cibins-Gebirge. / Szebeni hegység.
II. Blatt: Fogarascher Gebirge. / Fogarasi-havasok.

Mérték: 1:75.000.
Méret (összehajtva): 12 cm x 16 cm.
Méret (1 térképlap nyitott állapotban): 60 cm x 48 cm.
Méret (teljes térkép nyitott állapotban): 120 cm x 48 cm.
Megjelentetés éve: 1899.

Kiadta a Selbstverlag der Section "Hermannstadt".
Német nyelvű kiadás. Jelmagyarázattal ellátott, színes térkép. A térképlapok hátlapján Polner Ödön (1865-1961) közjogász, egyetemi tanár tulajdonosi bélyegzése látható.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány feliratozott, illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel, díszes keretezéssel ellátott hátlappal, két címkével ellátott, hajtogatott, vászonra kasírozott térképlappal, a hajtások mentén apróbb sérülésekkel, hiánytalan állapotban.
Az Erdélyi Kárpát-Egyesület (EKE) erdélyi természetjárók és túrázók civil szerveződése, ami 1891-ben alakult meg. Az egyesület heti rendszerességgel szervez túrákat Erdély-szerte, valamint természetvédelmi területek felügyeletében is részt vállal. Az egyesület kezdeményezésére jött létre a Kárpát-Múzeum. Számos kiadványt és képeslapot forgalmaztak az erdélyi turizmussal kapcsolatban.
394

Kikiáltási ár:
24.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
32.100 Ft Licitek száma: 4