Suhayda János: A magyar polgári anyagi magánjog rendszere az országbirói értekezlet által megállapitott szabályokhoz alkalmazva

az országbirói értekezlet által megállapitott szabályokhoz alkalmazva

Suhayda János
Szerzői magánkiadás (Buda) ,
Korabeli félvászon kötés , 483 oldal
Méret: 24 cm x 17 cm

Budán, 1871, A szerző sajátja (Magyar Királyi Egyetemi Könyvnyomda, Bp.), XIV p. + [2] p. + 483 p.

A magyar polgári anyagi magánjog rendszere az országbirói értekezlet által megállapitott szabályokhoz alkalmazva. Írta: Suhayda János jogtudor, köz- és váltó-ügyvéd, a M. Kir. Curia Legf. Ítélőszéki Osztályának közbírája, az Államtud. Államvizsgálati Bizottság elnöke, a Bírói Vizsgáló és a Magyar Akadémiának levelező tagja.
Ötödik átnézett, javított, s bővített kiadás. Az első kiadáshoz írt előszóval, részletes tartalomjegyzékkel és betűrendi tárgymutatóval kiegészített kötet. A címfedél belső oldalán és az előzéklapokon tulajdonosi bélyegzés, a címlapon kereskedelmi bélyegzés látható. Nyomatott a Magyar Királyi Egyetemi Könyvnyomdában, Budapesten.
Korabeli félvászon kötésben lévő példány, feliratozatlan, színes, mintás címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású, álbordás könyvgerinccel, néhány oldalon ceruzás jelöléssel, mintázott lapélekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Suhayda János (Miskolc, 1818. december 29. – Budapest, 1881. szeptember 18.) jogtudós, a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja. 1842-től városi tanácsos volt Vácon. 1848 és 1849 között a budapesti egyetemen, mint helyettes tanár egyházjogot tanított, egyike volt az első magyar nyelven előadó tanároknak. 1851-től bíróként, majd 1862-től helytartósági tanácsosként működött. Később pedig kúriai bíró lett. Magyar nyelvű jogi és jogtörténeti munkái alapvető jelentőségű műveknek számítanak a Bach-rendszer és a dualizmus kora törvénykezési rendszerének megismeréséhez.

359

Kikiáltási ár:
15.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
30.100 Ft Licitek száma: 19