Károli Gáspár: Képes Szent Biblia (Gustave Doré képeivel) (védődobozos példány)

azaz Istenek Ó- és Új-Testamentomában foglaltatott szent írás/azaz a mi Urunk Jézus Krisztusnak új szövetsége

Ravasz László
Károli Gáspár
Gustave Doré
Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda-Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet R.-T.
Kiadói aranyozott bőr díszkötés , 963 oldal
Méret: 34 cm x 25 cm

[Budapest], é. n., Franklin-Társulat - Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet, [1] t. + [4] p. + VIII p. + 708 p. + [4] p. + 255 p. + [1] p., ill.

Képes Szent Biblia, azaz Istennek Ó- és Új-Testamentomában foglaltatott Szent Írás. Magyar nyelvre fordította Károli Gáspár.
Az eredeti szöveggel egybevetett és átdolgozott kiadás. Dr. Ravasz László dunamelléki református püspök előszavával ellátott, teljes, illusztrált Szentírás. Címlapképen egy színes, hártyapapírral védett képtáblával, valamint további számos, oldalszámozáson belüli, fekete-fehér, egész oldalas képpel. Az illusztrációk Gustave Doré francia festőművész munkáinak reprodukciói. A kötetet továbbá fekete-fehér könyvdíszek és iniciálék ékesíti. A címlap elé kötve egy dúsan aranyozott, díszes emléklap látható, rajta tollal írt, régi tulajdonosi bejegyzésekkel. A könyvet a Sylvester Nyomda nyomtatta Budapesten. A kötés a Franklin-Társulat könyvkötészetének munkája.
Kiadói bőr díszkötésben lévő példány aranyozott, dombornyomott bibliai motívumokkal díszített címfedéllel, aranyozott feliratos, díszes könyvgerinccel, dombornyomott keretdíszes hátlappal, színes kiadói előzéklapokkal, felül színezett lapélekkel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban, felnyitható, sérült kiadói védődobozban.
Részlet a kötet előszavából: "Azok között, akik művészi szerszámmal próbálták megismételni az Ige mondanivalóját, egyike a legnagyobbaknak Doré Gusztáv francia rajzoló. Rajzai kommentárok és homiliák, melyek szó helyett vonalakkal beszélnek. Magasztos, megragadó, felejthetetlen igehirdetés ez is. A biblia világának emberfölötti nagysága, komoly fensége, örök harmóniája és megrendítő pátosza beszél belőle. Bizonyságtételére lenyűgözve és elragadtatva mond áment az álmélkodó lélek."

A Biblia - irodalomtörténeti szempontból - a világ legelterjedtebb és legolvasottabb könyve. A legrégibb "classis", amelyik ma is él. Keresztény mívelődéstörténet szempontjából jelenlegi... Tovább

A Biblia - irodalomtörténeti szempontból - a világ legelterjedtebb és legolvasottabb könyve. A legrégibb "classis", amelyik ma is él. Keresztény mívelődéstörténet szempontjából jelenlegi kultúránknak leghatalmasabb ihletője. A hívő ember számára azonban az életnek a könyve: hitének és cselekedetének zsinórmértéke. Az élő és magát kijelentő Istennek ez az Igéje minden kérdést felvet és minden kérdésre megfelel, mely Isten és ember viszonyából ered vagy arra tartozik. Vissza

Az Ótestamentom könyvei
Mózes I. könyve
Mózes II. könyve
Mózes III. könyve
Mózes IV. könyve
Mózes V. könyve
Józsué könyve
Bírák könyve
Ruth könyve
Sámuel I. könyve
Sámuel II. könyve
Királyok I. könyve
Királyok II. könyve
Krónika I. könyve
Krónika II. könyve
Ezsdrás könyve
Nehémiás könyve
Eszter könyve
Jób könyve
Zsoltárok
Példabeszédek
A Prédikátor könyve
Énekek Éneke
Ésaiás próféta könyve
Jeremiás próféta könyve
Jeremiás siralmai
Ezékiel próféta könyve
Dániel próféta könyve
Hóseás próféta könyve
Jóel próféta könyve
Ámós próféta könyve
Abdiás próféta könyve
Jónás próféta könyve
Mikeás próféta könyve
Náhum próféta könyve
Habakuk próféta könyve
Sofóniás próféta könyve
Aggeus próféta könyve
Zakariás próféta könyve
Malakiás próféta könyve
Az Újtestamentum könyvei
Máté Evangyélioma
Márk Evangyélioma
Lukács Evangyélioma
János Evangyélioma
Az Apostolok Cselekedeteiről írt könyv
Pál Apostol levelei:
Rómabeliekhez
Korinthusbeliekhez I.
Korinthusbeliekhez II.
Galátziabeliekhez
Efézusbeliekhez
Filippibeliekhez
Kolossébeliekhez
Thessalónikabeliekhez I.
Thessalónikabeliekhez II.
Timótheushoz I.
Timótheushoz II.
Titushoz
Filemonhoz
A Zsidókhoz írt Levél
Jakab Apostol Levele
Péter Apostol I. Levele
Péter Apostol II. Levele
János Apostol I. Levele
János Apostol II. Levele
János Apostol III. Levele
Júdás Apostol Levele
János Apostol Mennyei Jelentésekből Való Könyve
212

Kikiáltási ár:
25.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
75.000 Ft Licitek száma: 19