[Budapest], é. n., Franklin-Társulat - Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet, [1] t. + [4] p. + VIII p. + 708 p. + [4] p. + 255 p. + [1] p., ill.
Képes Szent Biblia, azaz Istennek Ó- és Új-Testamentomában foglaltatott Szent Írás. Magyar nyelvre fordította Károli Gáspár.
Az eredeti szöveggel egybevetett és átdolgozott kiadás. Dr. Ravasz László dunamelléki református püspök előszavával ellátott, teljes, illusztrált Szentírás. Címlapképen egy színes, hártyapapírral védett képtáblával, valamint további számos, oldalszámozáson belüli, fekete-fehér, egész oldalas képpel. Az illusztrációk Gustave Doré francia festőművész munkáinak reprodukciói. A kötetet továbbá fekete-fehér könyvdíszek és iniciálék ékesíti. A címlap elé kötve egy dúsan aranyozott, díszes emléklap látható, rajta tollal írt, régi tulajdonosi bejegyzésekkel. A könyvet a Sylvester Nyomda nyomtatta Budapesten. A kötés a Franklin-Társulat könyvkötészetének munkája.
Kiadói bőr díszkötésben lévő példány aranyozott, dombornyomott bibliai motívumokkal díszített címfedéllel, aranyozott feliratos, díszes könyvgerinccel, dombornyomott keretdíszes hátlappal, színes kiadói előzéklapokkal, felül színezett lapélekkel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban, felnyitható, sérült kiadói védődobozban.
Részlet a kötet előszavából: "Azok között, akik művészi szerszámmal próbálták megismételni az Ige mondanivalóját, egyike a legnagyobbaknak Doré Gusztáv francia rajzoló. Rajzai kommentárok és homiliák, melyek szó helyett vonalakkal beszélnek. Magasztos, megragadó, felejthetetlen igehirdetés ez is. A biblia világának emberfölötti nagysága, komoly fensége, örök harmóniája és megrendítő pátosza beszél belőle. Bizonyságtételére lenyűgözve és elragadtatva mond áment az álmélkodó lélek."
A Biblia - irodalomtörténeti szempontból - a világ legelterjedtebb és legolvasottabb könyve. A legrégibb "classis", amelyik ma is él. Keresztény mívelődéstörténet szempontjából jelenlegi kultúránknak leghatalmasabb ihletője. A hívő ember számára azonban az életnek a könyve: hitének és cselekedetének zsinórmértéke. Az élő és magát kijelentő Istennek ez az Igéje minden kérdést felvet és minden kérdésre megfelel, mely Isten és ember viszonyából ered vagy arra tartozik.