Első kiadás. Háromszék vármegye. Emlékkönyv Magyarország ezeréves fennállása ünnepére. Szerkesztették: Potsa József, Dr. Antal Mihály, Bogdán Arthur, Csifó Salamon, ifj. Gödri Ferencz, Gyárfás Győző, Málik József, Dr. Székely György, Szentiványi Miklós.
Számos fekete-fehér, szöveg közti képpel, valamint könyvdíszekkel és iniciálékkal illusztrált, tartalomjegyzékkel ellátott kötet. Nyomtatta a Jókai-nyomda Rt., Sepsiszentgyörgyön. Kötötte Gottermayer N. Könyvkötő Budapesten.
Kiadói félbőr Gottermayer kötésben lévő példány, aranyozott feliratozású, Háromszék vármegye aranyozott címerével és dombornyomott díszítéssel ellátott címfedéllel, aranyozott feliratozású, gazdagon aranyozott könyvgerinccel, aranyozott, virágmotívumokkal díszített előzéklapokkal, hátlapon a kötészet feltüntetésével, hiánytalan állapotban.
"Háromszék vármegye törvényhatósága elhatározta, hogy a vármegye történetét tárgyaló emlékkönyvet ad ki. Ez az emlékkönyv díszes kiállításban, nagy negyedrét íven, albumszerű alakban vagy 400 oldalnyi terjedelemben és mintegy száz képpel díszítve most jelent meg. Magába foglalja Háromszék vármegye területének, gazdasági, gyári, közlekedési, közigazgatási és művelődési történetének szépen áttekinthető képét a múlt időktől kezdve napjainkig. [...] A terjedelmes nagy munkát Potsa József, Háromszék vármegye főispánja elnöksége mellett egy nyolc tagból álló bizottság szerkesztette." (Ország-Világ, 1899/35. sz., 559.)
Az Emlékkönyv olvasóihoz. Irta Potsa József
Háromszék vármegye. Irta Csifó Salamon
Háromszék vármegye megalakulása 3
Háromszék vármegye kornkénti lakói 8
A székely nép eredete 10
Községek, városok, járások 12
Háromszék vármegye szereplése hazánk történelmében 18
Háromszék 1848-49. önvédelmi és szabadságharczának rövid történelmi leírása (Nagy Sándor) 30
A székely néposztályok 42
Hadi szolgálat és katonaság 46
A székelyek jogai s azok gyakorlása 60
A vallás története Háromszék vármegyében 62
Iskola, ipar, kereskedelem és közgazdaság 70
Sepsi-Szent-György város története. Irta ifj. Gödri Ferencz 73
Kézdi-Vásárhely város története. Irta: Dobay János 101
1867-1896.
Háromszék vármegye természeti viszonyai. Irta dr. Székely Bendeguz 121
Háromszék vármegye időjárásáról. Irta dr. Farnos Dezső 127
Közigazgatás. Irta Szentiványi Miklós 141
Közgazdaság:
Általános rész. Irta ifj. Nagy Elek 147
Mezőgazdaság. Irta dr. Székely György 152
Az ipar. Irta ifj. Nagy Elek 184
Pénzügy. Irta Bogdán Arthur és ifj. Nagy Elek 187
Erdőgazdaság. Irta Kócsi János 202
Ősfoglalkozás. Irta Málik József és ifj. Nagy Elek
Vadászat 211
Halászat 218
Fürdők és ásványvizek. Irta Gyárfás Győző
Bálványosfüred 225
Bodok és ásványvizei 229
Előpatak 232
Kézdi-Polyán 239
Kovászna 240
Málnásfürdő 249
Sugás 249
Oroszfalu, Hatolyka, Jáhoros, Uzonka 250
Háromszék vármegye közlekedési viszonyai. Irta Gyárfás Győző
Közutak 252
Vasutak 282
Telegráf, telefon, posta 297
Közüvelődés. Irta Málik Józse, Bodó József, Bodola Sándor, Csifó Salamon, Csinádi Lajos, Domján István, Erdélyi Károly, Fejér Manó, Kozma Imre, Nagy Imre, Révay Pál, Vajna Károly, Zayzon Béla és Zöld Sándor urak közreműködésével
Egyházak
.Rom. kath. egyházközségek 309
Ev. ref. egyházak 315
Unitárius egyházközségek 327
Iskolák.
A kézdi-vásárhely-kantai r. k. gimnázium 330
A sepsi-szent-györgyi "Székely Mikó-kollegium" 333
Népoktatási intézmények.
A baróthi polgári iskola 340
A k.-vásárhelyi áll. polg. fiuiskola 341
A s.-szent-györgyi áll. polg. fiuiskola 343
A s.-szent-györgyi áll. polg. leányiskola 345
A sepsi-szent-györgyi kisdedóvó-képző intézet 347
Elemi iskolák 348
Elemi iskolák 348
A sepsi-szent-györgyi női ipariskola 351
Hatolykai Potsa József 353
A háromszékvármegyei "Erzsébet"-árvaleány nev. intézet 360
A s.-kőröspataki "Gróf Kálnoky Félix-, Ludmilla-, Imre- és Pál-intézet" 361
Szegények menedékháza Sepsi-Szent-Györgyön 363
A kézdi-vásárhelyi "Stephanie"-menedékház 364
A Székely Nemzeti Muzeum 364
Egyesületek
Háromszékmegyei tanítótestület 371
A sepsi-szent-györgyi kaszinó 371
A kézdi-vásárhelyi "Olvasó egyesület" 372
A zágoni olvasó-egylet 373
Olvasó-egyletek Erdővidéken 373
A kereskedők és keresk. ifjak társulata S.-Szt-Györgyön 373
A sepsi-szent-györgyi iparosok olvasó-egylete 373
A sepsi-szent-györgyi nőegylet 374
A kézdi-vásárhelyi nőegyesület 375
A zágoni nőegylet 375
A sepsi-szent-györgyi önk. tüzoltó-egyesület 375
Irodalom. Művészet 376
Egészségügy. Irta dr. Antal Mihály 379
A kézdi-vásárhelyi és vidéki "Rudolf"-kórház 380