Steier Lajos: Beniczky Lajos bányavidéki kormánybiztos és honvédezredes visszaemlékezései és jelentései az 1848/49-iki szabadságharcról és a tót mozgalomról

Steier Lajos
Magyar Történelmi Társulat (Budapest) ,
Korabeli félvászon kötés , 786 oldal
Sorozatcím: Emlékiratok
Méret: 23 cm x 17 cm

Budapest, 1924, Magyar Történelmi Társulat , IX p. + 786 p. ; ill.

Első kiadás. "Fontes historiae Hungaricae aevi recentoris/Magyarország újabbkori történetének forrásai" c. sorozatban (számjelezés nélkül) megjelent történeti munka. Kiadja a Magyar Történelmi Társulat.
Beniczky Lajos bányavidéki kormánybiztos és honvédezredes visszaemlékezései és jelentései az 1848/49-iki szabadságharcról és a tót mozgalomról. Az életrajzot eredeti levéltári okmányok alapján írta, a visszaemlékezéseket és jelentéseket sajtó alá rendezte: Steier Lajos.
Egy fekete-fehér címképpel, valamint részletes tartalomjegyzékkel ellátott forrásmunka.
A kötet címlapján régi tulajdonosi bélyegzés látható.
Korabeli félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, hiánytalan belívekkel, jó állapotban.
A kötet szerzője: Steier Lajos (Lipótszentmiklós, 1885. március 2. – Bécs, 1937. december 31.) író, történész. Élete Szülei Steier Izidor tanító, nyomdász és Lőw Dorottya (1858–1933) voltak. Középiskolai tanulmányait Iglón végezte. Mérnöknek, majd jogásznak készült. Néhány évig a budapesti műegyetem hallgatója, majd a budapesti egyetemen doktorált.
Újságíró lett, emellett történelmi tanulmányokat folytatott. Főként a szlovák-magyar viszonnyal, s a Magyar Történelmi Társulat megbízásából az 1848–1849-es évek addig kiadatlan bécsi levéltári anyagának feltárásával foglalkozott. A csehszlovák államfordulat után a cseh historiográfia fő csapásirányával állt szemben. A Felvidéki Tudományos Társaság elnöke volt. 1937 őszén kormányfőtanácsosi címet kapott.

358

Kikiáltási ár:
12.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
15.000 Ft Licitek száma: 2