Paris, [é. n.], Ernest Flammarion, CXXXII p. + 692 p.; ill.
École des Cuisiniéres. Méthodes élémentaires économiques /Cuisine, Patisserie, Office/ Cuisine des Malades et des Enfants. Írta: Urbain-Dubois (Urbain François Dubois).
Több, mint négyszáz fekete-fehér szöveg közti ábrával illusztrált kiadás.
Kiadói egész vászonkötésben lévő példány aranyozott feliratozású, dombornyomásos díszítéssel ellátott címfedéllel és könyvgerinccel, dombornyomással díszített hátlappal, megerősített kiadói előzéklapokkal, tiszta beívekkel hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Urbain François Dubois (1818. május 26. – 1901. március 14.) francia séf volt, aki leginkább a francia konyha klasszikusává vált receptkönyv-sorozatának szerzőjeként, valamint a francia és orosz konyha népszerű ételének, a Borjú Orloffnak a megalkotójaként. Az ő nevéhez fűződik az a la russe szolgáltatás bevezetése a nyugat-európai étkezésbe és a séf kifejezés.
Dubois, egy takácsmester fia, a franciaországi Bouches-du-Rhône megyében, Tretsben született. Szakácsnak készült, s nagybátyja szállodájának konyhájában dolgozott. Nagybátyja, Jean Dubois Bertrand tábornok szakácsaként szolgált. 1840-ben Urbain Dubois Párizsba költözött, majd 1845 körül elhagyta a fővárost, hogy Közép-Európa számos országában utazzon és szakácsként dolgozzon. Ezt követően Alekszej Orlov herceg, I. Miklós orosz cár séfje lett. Az ő nevéhez fűződik a ma már hagyományosnak számító a la russe szolgáltatás (amelyben az ételeket nem egyszerre, hanem egymás után tálalják fel) Nyugat-Európában. Ehhez a kiszolgálási stílushoz menü kellett – hogy a vendégek felmérhessék étvágyukat – és egy felelős személy, akit Dubois séfnek nevezett, addig nem szokványos kifejezést használva a pozíciót betöltő személyek munkakörének megnevezésére.