Arany János balladái (számozott példány, kiadó tűzzománcos plakettel ellátott könyvjelzővel) (Buday György egészoldalas fametszeteivel illusztrált kötet)
Buday György képeivel
Arany János
Buday György
Erdélyi Szépmíves Céh(Kolozsvár)
Kiadói félpergamen sorozatkötés
, 134 oldal
Erdélyi Szépmíves Céh
20 cm x 14 cm
Budapest-Kolozsvár, 1933, Franklin Társulat-Erdélyi Szépmíves Céh (Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet Rt., Cluj-Kolozsvár), 134 p. + IV p., ill.
Számozott kiadás. Arany János balladái. Buday György képeivel. Írta: Arany János. E könyv első kiadása kizárólag az Erdélyi Szépmíves Céh tagjai számára készült. Ez a 135. sz. példány. Ez a könyv az Erdélyi Szépmíves Céh hetvenhatodik kiadványa; VI. sorozatának 23-24. számú könyve. Fametszetekkel illusztrálta Buday György. Nyomtatta a Minerva rt. nyomdája Garamond-antiqua betükkel. A szedést Lauf Rudolf nyomdavezető, a nyomást Szabó Elek vezette. Kötés Rohonyi Antal egyetemi könyvkötő mühelyében készült. Az Erdélyi Szépmíves Céh tagjainak névsorával, valamint Buday György eddigi főbb grafikai munkáinak jegyzékével kiegészített kiadás. A kötet címfedelének belső oldalára ragasztott, névre szóló kiadói Ex libris címke látható: "Ez a könyv Báró Bornemissza Elemérné számára készűlt." A kötet egykor Bánffy Miklós múzsájának, Kecsetfalvi és cseszelicei Szilvássy Karola vagy Szilvássy Carola (teljes nevén báró Bornemissza Elemérné Szilvássy Karola (Hadrév, 1876. június 19. – Kolozsvár, 1948. május 26.) erdélyi arisztokrata, művészetpártoló tulajdonát képezte. Kiadói félpergamen sorozatkötésben lévő példány feliratozatlan, színes mintával díszített címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratos könyvgerinccel, hiánytalan, gyűjtői állapotban, az Erdélyi Szépmíves Céhkiadói tűzzománcos plakettjével ellátott könyvjelzővel. Arany János (Nagyszalonta, 1817. március 2. – Budapest, 1882. október 22.) magyar költő, tanár, lapszerkesztő, a Kisfaludy Társaság igazgatója, a Magyar Tudományos Akadémia tagja, később főtitkára. A magyar irodalom egyik legismertebb és egyben legjelentősebb alakja. A legnagyobb magyar balladaköltő, ezért nevezték a "ballada Shakespeare-jének".
A magyar próféták halálánál nincsen nagyszerűbb, nincsen szomorubb halál. Mert temetni szebben, pompásabban a magyarnál senki emberfia nem tud ezen a világon, de magyar temetés után a halálból ritka, mert nehéz a feltámadás...
Gőgös örömmel és bő marékkal szórjuk a pénzt és a lelkesedést, hogy halott költőinknek drága márványból és nemes bronzból való szobrát - leleplezhessük, s azután reábizzuk a hozzánk tévedt világjáró idegenekre, hogy Baedeckereikből fedezzék fel őket. Frázisoktól kongó ünnepi ódák és szárazon tudós emlékbeszédek hamarosan besorozzák aztán halhatatlanaink közé, mire bevonulnak az akadémiák irattárába és pedagógiai könyvek dohos katakombáiba. Multunk nagy irodalmi értékeket termelt ki ezer esztendő folyamán, de klasszikusaink tulnyomó részét jórészt csak az irodalomtörténet tartja számon...
Leütési ár:
36.000 Ft
Licitek száma: 22