Rohbock, L. (1820-1883): Buda és Pest a Gellérthegyről - akvarellel színezett acélmetszet, papír - 18,5 cm x 14,5 cm
Ofen & Pesth von Blocksberge
L. Rohbock
Ludwig Rohbock
Papír
, 1 oldal
Német
19 cm x 15 cm
Jelezve a metszet alatt: Buda és Pest a Gellérthegyről. Ofen &Pesth vom Blocksberge. Jelezve a metszet alatt balra lent: L. Rohbock delt., a metszet alatt középen lent: Druck & Verlag v. G. G. Lange in Darmstadt, a metszet alatt jobbra lent: G. M. Kurz sculpt.
Akvarellel színezett acélmetszet, papír, 18,5 cm x 14,5 cm. ,
A kép mérete keretben: 22,7 cm x 17 cm.
Ludwig Rohbock (Nürnberg, 1820. – Nürnberg, 1883.) német rajzművész
Életéről kevés adat áll rendelkezésre. 1855 körül a dunai látképek sorozatát készítette. 1856 és 1863 között Magyarországot utazta be, tartózkodása során nevezetesebb tájakat és építményeket örökített meg számtalan metszeten és akvarellen. Rajzairól német mesterek acélmetszeteket készítettek.