Rohbock, L. (1820-1883): Buda és Pest a Gellérthegyről - akvarellel színezett acélmetszet, papír - 18,5 cm x 14,5 cm

Ofen & Pesth von Blocksberge

L. Rohbock
Ludwig Rohbock
Nyelv: Magyar  Német
Méret: 19 cm x 15 cm

Jelezve a metszet alatt: Buda és Pest a Gellérthegyről. Ofen &Pesth vom Blocksberge. Jelezve a metszet alatt balra lent: L. Rohbock delt., a metszet alatt középen lent: Druck & Verlag v. G. G. Lange in Darmstadt, a metszet alatt jobbra lent: G. M. Kurz sculpt.
Akvarellel színezett acélmetszet, papír, 18,5 cm x 14,5 cm. ,
A kép mérete keretben: 22,7 cm x 17 cm.

Ludwig Rohbock (Nürnberg, 1820. – Nürnberg, 1883.) német rajzművész
Életéről kevés adat áll rendelkezésre. 1855 körül a dunai látképek sorozatát készítette. 1856 és 1863 között Magyarországot utazta be, tartózkodása során nevezetesebb tájakat és építményeket örökített meg számtalan metszeten és akvarellen. Rajzairól német mesterek acélmetszeteket készítettek.
459

Kikiáltási ár:
45.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
61.000 Ft Licitek száma: 5