Borsos Miklós (1906-1990): "Arno csónakos" - hidegtű, papír 19,8 cm x 29 cm

Borsos Miklós
Méret: 42 cm x 52 cm

Jelzés balra lent: Arno csónakos (ceruzával), jobbra lent: Borsos Miklós (ceruzával), a karcon belül balra lent: Borsos M.
Összesen 100 példányban készült, amelyből ez a 42. sorszámú példány.
Rézkarc, papír, a karc mérete: 19,8 cm x 29 cm.
A kép mérete keretben: 42,1 cm x 51,8 cm.

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.:
Festőnek indult és szobrászként vált ismertté. Budapesten Glatz Oszkárnál tanult festeni, majd Olasz- és Franciaországban képezte magát. Hazatérve éveken át Győrött élt. 1932-ben gyűjteményes kiállítást rendezett a Nemzeti Szalonban, 1941-ben pedig a Tamás Galériában. 1943-tól a nyarakat Tihanyban töltötte. Ez a tény jelentős befolyást gyakorolt művészi tevékenységére, rajzainak és szobrainak témájára és hangulatára. 1945-ben Budapestre költözött. 1946-1960 között a fővárosi Iparművészeti Főiskola tanára volt. Rajzain néhány vonallal, kevés lavírozással teremtett hangulatos világot. 1964-ben a Dürer Teremben rendeztek tárlatot grafikáiból. 1954-ben Munkácsy-díjjal, 1957-ben Kossuth-díjjal, 1967-ben Érdemes Művész címmel tüntették ki. (ML) Vissza
446

Kikiáltási ár:
32.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
35.000 Ft Licitek száma: 2