Bouttats, Gaspar (1640-1695/1696): Magyar városképsorozat Villeck (Fülek) - rézmetszet, papír 11 cm x 24,5 cm

Gaspar Bouttats
Méret: 24 cm x 37 cm

Jelezve balra lent a lemezen: Gasper Bouttats fecit, balra lent a kép alatt: I. Peeters. ex. Anvus., a kép alatt középen: A. de Stadt Filleck. B. het Binnen Castell. C. het Buijten Castell. D. Somoski, rézmetszet, papír.
A rézmetszet mérete 11 cm x 24,5 cm.
A kép mérete keretben: 24,2 cm x 37,2 cm.

Gaspard Bouttats (kb. 1640 – 1695–96) a barokk kori flamand nyomdász és metsző volt. Antwerpenben született metszőcsaládban. 1695-ben vagy 1696-ban halt meg. Főként a könyvkereskedők számára metszett, és különböző mesterek nyomán készített lemezeket. Számos művészi metszet dicséri keze munkáját; így Szent Ágoston zsoltárai c. kötetnek frontképe; Mészárlás Szent Bertalan éjszakáján; IV. Henrik meggyilkolása ; Nadasti gróf, Corini gróf és Francipani márki dekoltációja; Sutler sátra, Philips Wouwerman után. Gyakran dolgozott Jan Peeters tengerészeti és topográfiai művész tervei alapján. Vissza
448

Kikiáltási ár:
24.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
24.000 Ft Licitek száma: 1