Olgyai Viktor (1870-1929): Erdőben - litográfia, papír 58 cm x 44 cm

Olgyai Viktor
Méret: 74 cm x 59 cm

Jelezve jobbra lent Olgyai Viktor (ceruzával), litográfia, papír.
A kép mérete 58 cm x 44 cm.
A kép mérete keretben 74,1 cm x 59,2 cm.

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.
Festő és grafikus. A teológia és bölcsészet után a festőművészet vonzotta legjobban. Ezért 1891-ben beiratkozott a bécsi Képzőművészeti Akadémiára, ahol Lichtenfels és Unger voltak a tanítómesterei. 1894-ben egy olajképet állított ki, majd 1897-ben a tíz rézkarcból álló "Téli album" keltett feltűnést. 1893-ban és 1906-ban elnyerte az Esterházy-dííjat, 1909-ben a Képzőművészeti Társulat díját, 1912-ben pedig az állami tájrajzdíjat. 1921-1929 között elnöke volt a Magyar Rézkarcolóművészek Egyesületének, a Magyar Aquarell- és Pasztellfestők egyik alapítójaként tartják számon, és mint rajztanár működött a budapesti Képzőművészeti Főiskolán, ahol grafikánk újabb fellendülésének legkiválóbb tényezője volt. A Műcsarnok 1929-ben emlékkiállítást rendezett munkáiból. A magyar sokszorosító grafika jelentős úttörője. számos műve van a Magyar Nemzeti Galéria grafikai gyűjteményében. (Éber, ML) Vissza
457

Kikiáltási ár:
32.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
34.100 Ft Licitek száma: 4