l'Isle, Guillaume de: La France (1703)

Nyelv: Francia
Méret: 63 cm x 73 cm

Párizs, 1703, Guillaume de l'Isle, 1 térk.l. (színezett rézmetszet, keretben; 63x73 cm)

La France. Le tout rectifié ... par les Observatios de l'Academie Royale des Sciences ... par Guillaume Del'Isle Geographe de l'Academie Royale des Sciences a Paris. (1703) / Franciaország általános térképe. A Királyi Tudományos Akadémia legújabb megfigyelései nyomán pontosította Guillaume de l'Isle, a párizsi Királyi Tudományos Akadémia geográfusa. (1703)
Franciaország rézmetszetes, francia nyelven feliratozott térképe, kézzel színezett határvonalakkal, allegorikus alakokkal illusztrált, míves kartussal és a korabeli mértékek feltüntetésével.
A térkép mérete: 45x59 cm. Teljes méret kerettel együtt: 63x73 cm.
Megjelenés éve: 1703.
A hátlapon ceruzás számjelzések láthatók.
Hiánytalan, jó állapotban megőrzött történelmi térkép paszpartuban, fakeretben (üveg alatt).

A térkép készítője: Guillaume de l'Isle (1675-1726) francia térképész. Korának legnépszerűbb és legpontosabb térképeit készítette Európáról és az Amerikai kontinensről. A kiváló kartográfus a 18. század elején a francia Királyi Tudományos Akadémia tagja lett, 1718-ban pedig megkapta a megtisztelő "első királyi térképész" címet. Később XIV. Lajos fiának földrajztanárává nevezték ki. Értékes térképészeti gyűjteményét és műhelyét Philippe Buache – szintén neves kartográfus – örökölte.
248

Kikiáltási ár:
36.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
36.000 Ft Licitek száma: 1