Walch, Johann: Post Karte durch ganz Deutschland Augsburg, 1795

nach den allerneusten Nachrichten entworfen zu haben

, Papír , 1 oldal
Méret: 62 cm x 72 cm

Augsburg, 1795, k. n., , 1 térk.l.: színes, 48 cm x 60 cm

Post Karte durch ganz Deutschland. Nach den allerneusten Nachrichten entworfen zu haben bei Johann Walch. / Németország egész területére vonatkozó posta térkép. A legfrissebb információk alapján tervezte: Johann Walch. (posta térkép) - réznyomat
Méret: 48 cm x 60 cm.
Méret kerettel: 62 cm x 72 cm.
Megjelentetés éve: 1795.
A térkép a korszak postai közlekedési hálózatát szemlélteti, illetve rajta a Schleswig és Milánó, valamint Párizs és Varsó közötti terület látható. Megkülönbözteti az utazó-, lovas- és gyalogpostákat, a postaállomások elhelyezkedését és a köztük lévő távolságokat.
Keretes, hajtogatott, vászonlapra kasírozott, hiánytalan térkép, jó állapotú, fa képkeretben.
A térképet tervezte Johann Walch (1757-1815) német festő, metsző, térképész. Miután Augsburgban letelepedett, feleségül vette Johann Martin Will könyvkiadó legidősebb lányát és az apósánál kezdett el dolgozni. Később hozzájárulásának köszönhetően a kiadó egyre inkább a térképkészítés felé fordult. Will halálát követően Walch örökölte a céget.
424

Kikiáltási ár:
48.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár: