Postai bélyegek egyedi gyűjteménye (380 db bélyeg, 33 bélyegblokk, 6 csatolt címkés bélyeg, 6 kisív és 1 egész panel)

Kiadói egészvászon kötés , 40 oldal
Méret: 30 cm x 25 cm

Postai bélyegek egyedi gyűjteménye.

A kötet összesen 426 db belföldön és külföldön kibocsátott postatiszta bélyeget, bélyegblokkot, csatolt címkés bélyeget, kisívet és egész panelt tartalmaz, jellemzően az 1970-es évek első feléből (1969-1975).
A gyűjtemény tartalma összesen: 380 db bélyeg, 33 bélyegblokk, 6 csatolt címkés bélyeg, 6 kisív és 1 egész panel.
A gyűjtemény darabjai 20 kétoldalas, egymástól hártyapapírral elválasztott, bélyeggyűjtésre kialakított táblán helyezkednek el (ebből 5 kétoldalas tábla üres gyűjtésre alkalmas), valamint sorozatokból (közülük nem mindegyik teljes) és önálló bélyegekből állnak. Egy-két bélyegből több példány is van a kötetben.

Az összeállításnak részét képezi többek között néhány bélyeg- és egyéb kiállításra (42.-43. bélyegnap; stb.), kongresszusra és konferenciára (Európai Bizottsági és Együttműködési Konferencia 1973, stb.), sporteseményre (XII. Téli Olimpia Innsbruck /1976/), illetve évfordulóra és jubileumra (István király születésének 1000. évfordulójára, Hazánk felszabadulásának 25. évfordulója, Petőfi Sándor születésének 150. évfordulója; stb.) készített, valamint vadászattal (Vadászati Világkiállítás /1971/), művészettel, természettel, illetve űrutazással (Apollo 13, Skylab; stb.) foglalkozó bélyeg és bélyegsorozat.

Kiadói egészvászon kötésben lévő bélyegalbum aranyozott feliratozású, aranyozott díszítéssel ellátott címfedéllel, feliratozatlan hátlappal és könyvgerinccel, jó állapotban.
324

Kikiáltási ár:
6.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
50.000 Ft Licitek száma: 20