B. Csűrös Emília: Eltűnt egy kislány (Tiltólistás kötet) (Illusztrációk: Biczó András)

Eltünt egy kislány! - Regény fiatal leányok számára

B. Csűrös Emília
Biczó András
Dante Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói félvászon kötés , 128 oldal
Méret: 24 cm x 18 cm

Budapest, 1942, Dante Könyvkiadó (Krakauer), 128 p. + [1] t., ill.

Első kiadás. Eltünt egy kislány! Regény fiatal leányok számára. Írta: B. Csűrös Emília.
Biczó András szöveg közti, fekete-fehér rajzaival és egy fekete-fehér, feliratozott képtáblával illusztrált kötet. Nyomatott Krakauernél.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány, feliratozott, színes illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratozatlan, könyvkötő által pótolt vászon könyvgerinccel, új előzéklapokkal, hiánytalan állapotban.
A szerző, Csűrös Emília /Bérczes Istvánné/ (Dálya, 1897. október 5. – Budapest, 1970. szeptember 9.) ifjúsági író. A nagyenyedi református tanítóképzőben végzett. Benedek Elek Cimbora c. gyermeklapjának, Kolozsváron az Ellenzéknek és az Újságnak, majd Nagyváradon az Erdélyi Lapoknak volt a munkatársa. Írásai a Hírnök, a Jóbarát és az Új Cimbora hasábjain is megjelentek. Gyermekszíndarabjai és köszöntői, dalos játékai, ifjúsági regényei a nevelő célzatot a honszeretettel fűzték egybe, valamint szívesen újította fel az erdélyi hagyományokat.

Részlet a könyvből: Az útszéli haramia - Györgyi, elhagytuk már Gyalút? - El. Ha nem havazna ilyen sűrűn, már látszana Kolozsvár. A Kálvária-templom. - Akkor jó! - akarta mondani... Tovább

Részlet a könyvből: Az útszéli haramia - Györgyi, elhagytuk már Gyalút? - El. Ha nem havazna ilyen sűrűn, már látszana Kolozsvár. A Kálvária-templom. - Akkor jó! - akarta mondani Horváth Lexi - de mielőtt szólhatott volna, nagy csörömpöléssel hullott ölébe a gépkocsi üvegablaka, majd hirtelen valami furcsa, nedves sötétséget érzett maga körül. A sűrű havazás percek alatt fehér lepedőt borított az árokba borult gépkocsira, amelyből Szamosi György nyugalmazott egyetemi tanár vérző arccal bújt elő. Utána Györgyi, a leánya, majd a felesége botorkáltak kifelé a hóval teli árokból. Utolsónak maradt Lexi, aki amint talpra állt, legelőször is azt akarta megállapítani, hol szól az a repedthangú harang. Harang ugyan sehol sem szólt, annál jobban zúgott az ő feje a zuhanástól. Hamarosan megállapították, hogy egyikük sem sérült meg súlyosan. Szamosinak is csak a homlokát karcolta meg egy üvegszilánk - de mi történt a kocsival?... Az bizony oldalt dőlve feküdt az árokban, két kerekét égnek emelve. Vissza

Az útszéli haramia3
Muszta meg a gépkocsi15
A rektorné fekete selyemben22
Hannibál Karthágó romjain36
A diákbál41
A hetedik ágy üres53
Jázmintanyán felébredtek59
Az álmos rokon62
"Láza negyvenegy fok..."69
Egy különös kép a falon82
Szamosiék vendéget fogadnak88
Kaszás Péter szerencséje96
Az almafa kivirágzott100
Bútorozott szoba kiadó!116
045

Kikiáltási ár:
6.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
8.600 Ft Licitek száma: 9