B. Csűrös Emília: Eltűnt egy kislány (Tiltólistás kötet) (Illusztrációk: Biczó András)
Eltünt egy kislány! - Regény fiatal leányok számára
B. Csűrös Emília
Biczó András
Dante Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói félvászon kötés
, 128 oldal
24 cm x 18 cm
Budapest, 1942, Dante Könyvkiadó (Krakauer), 128 p. + [1] t., ill.
Első kiadás. Eltünt egy kislány! Regény fiatal leányok számára. Írta: B. Csűrös Emília. Biczó András szöveg közti, fekete-fehér rajzaival és egy fekete-fehér, feliratozott képtáblával illusztrált kötet. Nyomatott Krakauernél. Kiadói félvászon kötésben lévő példány, feliratozott, színes illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratozatlan, könyvkötő által pótolt vászon könyvgerinccel, új előzéklapokkal, hiánytalan állapotban. A szerző, Csűrös Emília /Bérczes Istvánné/ (Dálya, 1897. október 5. – Budapest, 1970. szeptember 9.) ifjúsági író. A nagyenyedi református tanítóképzőben végzett. Benedek Elek Cimbora c. gyermeklapjának, Kolozsváron az Ellenzéknek és az Újságnak, majd Nagyváradon az Erdélyi Lapoknak volt a munkatársa. Írásai a Hírnök, a Jóbarát és az Új Cimbora hasábjain is megjelentek. Gyermekszíndarabjai és köszöntői, dalos játékai, ifjúsági regényei a nevelő célzatot a honszeretettel fűzték egybe, valamint szívesen újította fel az erdélyi hagyományokat.
Az útszéli haramia
- Györgyi, elhagytuk már Gyalút?
- El. Ha nem havazna ilyen sűrűn, már látszana Kolozsvár. A Kálvária-templom.
Az útszéli haramia
- Akkor jó! - akarta mondani Horváth Lexi - de mielőtt szólhatott volna, nagy csörömpöléssel hullott ölébe a gépkocsi üvegablaka, majd hirtelen valami furcsa, nedves sötétséget érzett maga körül.
A sűrű havazás percek alatt fehér lepedőt borított az árokba borult gépkocsira, amelyből Szamosi György nyugalmazott egyetemi tanár vérző arccal bújt elő. Utána Györgyi, a leánya, majd a felesége botorkáltak kifelé a hóval teli árokból. Utolsónak maradt Lexi, aki amint talpra állt, legelőször is azt akarta megállapítani, hol szól az a repedthangú harang. Harang ugyan sehol sem szólt, annál jobban zúgott az ő feje a zuhanástól.
Hamarosan megállapították, hogy egyikük sem sérült meg súlyosan. Szamosinak is csak a homlokát karcolta meg egy üvegszilánk - de mi történt a kocsival?... Az bizony oldalt dőlve feküdt az árokban, két kerekét égnek emelve.
Leütési ár:
8.600 Ft
Licitek száma: 9