Kessel, Joseph: A véres puszta (Tiltólistás kötet)
Joseph Kessel
Jerfy Adolf
Pantheon Irodalmi Intézet R-T Kiadása(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 197 oldal
18 cm x 12 cm
Budapest, 1926, Pantheon Irodalmi Intézet R.-T. (Globus, Bp.), 197 p. + [2] p.
Első magyar nyelvű kiadás. A véres puszta. Írta: Joseph Kessel. Fordította: Jerfy Adolf. Tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Nyomatott a Globusnál, Budapesten. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány, feliratozatlan, aranyozott illusztrációval ellátott címfedéllel, aranyozott feliratozású, díszes könyvgerinccel, kiadói előzéklapokkal, feliratozatlan hátlappal, hiánytalan, jó állapotban. A könyv "...Eposz a bolsevizmusról - novellákban. Szerzője: J. Kessel. Ismeretlen név nálunk. Csak annyit tudunk róla, hogy Argentínában született orosz ember, neve alapján nyilván német eredetű s végigszenvedte hazájában a vörösök rémuralmát, annak borzalmait mutatja be hat novellában A veres puszta c. könyve..." - (Uj Nemzedék, 1927. március 16./9. évfolyam/61. szám).
Részlet a kötetből:
Zubov Ivanics Fedor békés házasságbaélt feleségével, Nicolajevna Eudoxiával.
Részlet a kötetből:
Tizenhat éve házasok lévén, szenvedélymentes vonzalommal viseltettek egymás iránt, ami megfelelt érzelmeiket illető közepes követelményeiknek. A fényűzés vágya se bántotta őket és amióta Ivanics Fedort, aki a geometria tanára volt, kinevezték az n....i gimnáziumban, egy volgamelletti egyetemi városba, boldogságuk tökéletes volt.
Jó egyetértésüket megszilárdította az a körülmény, hogy Nicolajevna Eudoxia, sovány, töpörödött asszonyka, igen bőbeszédű volt, férje pedig, hallgatag természet, azzal a rendkívüli adománnyal volt megáldva, hogy odafigyelés nélkül hallgatott. Igazság szerint, mátkaságuk idején Nicolajevna Eudoxiát bántotta kissé Ivanics Fedor rideg modora, de ezt a hidegséget bénaságának tulajdonította, vőlegénye ugyanis születésétől kezdve sánta volt. A szomoru emberek közé sorozta és megnyugodott.
Ivanics Fedorról, aki egyébként tábornoki fokozatban volt, alkotott ezen vélemény nem fedte az igazságot, mert mozdulatainak bizonyos lassuságát, merev arcán kiálló pofacsontját és ferdén álló szemét még közeli tatár leszármazásának köszönhette.
Leütési ár:
8.100 Ft
Licitek száma: 3