Móricz Zsigmond: Forró mezők (aláírt példány)

Móricz Zsigmond
Athenaeum Kiadás (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 203 oldal
Sorozatcím: Móricz Zsigmond művei
Méret: 21 cm x 14 cm
2025-07-20 20:00

Budapest, cop. 1939, Athenaeum kiadása és nyomása, 203 p.

Szerző által aláírt példány. A Móricz Zsigmond Művei c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent kötet. Forró mezők. Regény. Írta: Móricz Zsigmond.
E gyűjteményes kiadás előállítását 1938. október 3-tól 1939. december 31-ig végezte az Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratos, aranyozott mintával díszített címfedéllel, feliratos, aranyozással gazdagon díszített könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Móricz Zsigmond (Tiszacsécse, 1879. július 2. – Budapest, 1942. szeptember 5.) író, újságíró, szerkesztő, a 20. századi magyar realista prózairodalom egyik legjelentősebb alakja. Irodalmi karrierjének első jelentős állomása az 1908-ban, a Nyugatban megjelent Hét krajcár c. novellája volt, amivel neve széles körben ismertté vált. Ettől kezdve rendszeresen publikált a lapban, később pedig sorra jelentek meg sikeres elbeszélései és regényei (pl.: Sárarany, Légy jó mindhalálig, Rokonok, Erdély, Árvácska, stb.). 1929-33-ig Babits Mihállyal közösen szerkesztette a Nyugatot, majd 1939-től haláláig a népi írók orgánumának számító Kelet Népe szerkesztője volt.

Részlet a könyvből: Perzselt a meleg. Még alkonyatkor is. Semmi levegő. A piac olyan volt, mint egy sivatag, a gömbakácok levelei össze voltak zsugorodva s porral fedve. Minden proba volt... Tovább

Részlet a könyvből: Perzselt a meleg. Még alkonyatkor is. Semmi levegő. A piac olyan volt, mint egy sivatag, a gömbakácok levelei össze voltak zsugorodva s porral fedve. Minden proba volt temetve, az út, a háztetők, az ablakok, az emberek, minden poros volt, még az ég is. A Hungária-hotel nyitott ablakaival tüdővészesen lihegve nézett le a piacra. Előtte az ország legrosszabb Kossuth-szobra, vastagon, rövid lábakon s portól szürke mentéjében úgy áll, mint a polgármester hajdúja, aki dobolni akar, de előbb még felemeli a kezét, hogy letörölje a homlokáról az izzadtságot. A teraszon a márványasztalok vastag porréteggel voltak letakarva s a por egyre szitált, a vastag zsíros levegő forrón jött s hozta a lágy port. Két fiatalúr ült a sarokasztalnál, a muskátlikorlát alatt. Csillogó friss víz mozgott előttük. A pincér ebben a percben tette le; csak ez csillogott e pillanatban ebben az egész világban s még mozgott a felszíne a szürke nikeltálcán, a vastagfalú pohárban. A pincér betegen fújt a levegőbe, megtörülte homlokát s visszament, be a kasszához, ahol néhány öreg kigombolt ingnyakkal, izzadva beszélte meg a Krajzler sikkasztásának legújabb híreit. Vajjon kijutott-e Amerikába? Most a hotel előtt fess falusi bricska állott meg. Vissza
302

Kikiáltási ár:
3.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
40.400 Ft Licitek száma: 37