[Budapest], cop. 1974, Szépirodalmi Könyvkiadó (Kner Nyomda, Gyoma), 309 p. + [1] p., ill. + 3 mell.
Grafikus által aláírt példány. Arany János balladái. Összegyűjtötte, a szöveget gondozta és a jegyzeteket összeállította: Gordon Etel.
A címlapon Borsos Miklós grafikus tollal beírt, jól olvasható, 1978. márciusára datált aláírása látható.
Oldalszámozáson belül Borsos Miklós 8 egész oldalas rajzával illusztrált kiadvány. A kötet előszavát Sőtér István írta. Nyomtatta a Kner Nyomda, Gyomán. A védőborító rajza szintén Borsos Miklós munkája. Egyedi melléklet: a kötetben megőrzésre került 3 db fekete-fehér kép is, amelyeken Arany Jánosról készült fényképek reprodukciói láthatók.
Kiadói fűzött kemény papírkötésben lévő példány aranyozott feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban, jó állapotú, illusztrált, fülszöveges kiadói borítófedélben.
A kötet aláírója: Borsos Miklós (Nagyszeben, 1906. augusztus 13. – Budapest, 1990. január 27.) szobrász- és éremművész, grafikus. Művészi karrierje az 1920-as években indult. Első áttörő sikerét 1941-ben, a Tamás Galériában rendezett tárlaton aratta, ami után a Képzőművészek Új Társaságának tagja lett. 1943-ban az Ernst Múzeumban szerepelt egy csoportos kiállításon Barcsay Jenővel, Dési Huber Istvánnal, Gadányi Jenővel és Pálffy Péterrel. Hosszú pályafutása alatt több száz könyvet illusztrált rézkarcaival, rajzaival. 1946 és 1960 között az Iparművészeti Főiskola elismert tanára volt. 1960-as eltávolítása után egy interjúban (1971) így fogalmazott Hegyi Bélának: „Ma már örülök annak, hogy eltávolítottak a főiskoláról. Soha nem készültek volna el azok a dolgaim, amikre ma büszke vagyok.”