Arany János balladái (Borsos Miklós által aláírt példány) (Borítórajz és illusztrációk: Borsos Miklós)

Arany János
Gordon Etel
Borsos Miklós
Szépirodalmi Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói fűzött kemény papírkötés , 309 oldal
Méret: 24 cm x 17 cm
ISBN: 963-150-211-2
2025-05-18 20:00

[Budapest], cop. 1974, Szépirodalmi Könyvkiadó (Kner Nyomda, Gyoma), 309 p. + [1] p., ill. + 3 mell.

Grafikus által aláírt példány. Arany János balladái. Összegyűjtötte, a szöveget gondozta és a jegyzeteket összeállította: Gordon Etel.
A címlapon Borsos Miklós grafikus tollal beírt, jól olvasható, 1978. márciusára datált aláírása látható.
Oldalszámozáson belül Borsos Miklós 8 egész oldalas rajzával illusztrált kiadvány. A kötet előszavát Sőtér István írta. Nyomtatta a Kner Nyomda, Gyomán. A védőborító rajza szintén Borsos Miklós munkája. Egyedi melléklet: a kötetben megőrzésre került 3 db fekete-fehér kép is, amelyeken Arany Jánosról készült fényképek reprodukciói láthatók.
Kiadói fűzött kemény papírkötésben lévő példány aranyozott feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban, jó állapotú, illusztrált, fülszöveges kiadói borítófedélben.
A kötet aláírója: Borsos Miklós (Nagyszeben, 1906. augusztus 13. – Budapest, 1990. január 27.) szobrász- és éremművész, grafikus. Művészi karrierje az 1920-as években indult. Első áttörő sikerét 1941-ben, a Tamás Galériában rendezett tárlaton aratta, ami után a Képzőművészek Új Társaságának tagja lett. 1943-ban az Ernst Múzeumban szerepelt egy csoportos kiállításon Barcsay Jenővel, Dési Huber Istvánnal, Gadányi Jenővel és Pálffy Péterrel. Hosszú pályafutása alatt több száz könyvet illusztrált rézkarcaival, rajzaival. 1946 és 1960 között az Iparművészeti Főiskola elismert tanára volt. 1960-as eltávolítása után egy interjúban (1971) így fogalmazott Hegyi Bélának: „Ma már örülök annak, hogy eltávolítottak a főiskoláról. Soha nem készültek volna el azok a dolgaim, amikre ma büszke vagyok.”

Sőtér István: Arany János balladái5
Balladák
A varró leányok15
A méh románca17
Szőke Panni20
Szent László füve22
Rákócziné31
A honvéd özvegye34
Varga Mihály42
Katalin46
Az özvegy ember árvái84
Ráchel siralma87
A hamis tanú92
Rozgonyiné95
Török Bálint100
V. László107
A hegedű111
Szent László115
Az egri leány122
Ágnes asszony128
Mátyás anyja136
Hatvani141
Szibinyáni Jank145
Hunyadi csillaga149
Árva fiu152
Zách Klára154
Bor vitéz158
Szondi két apródja161
Pázmán lovag165
Both bajnok özvegye174
A walesi bárdok176
Endre királyfi184
Az örök zsidó186
Tengeri-hántás189
Az ünneprontók193
Éjféli párbaj196
Híd-avatás200
Népdal205
Vörös rébék207
Párviadal211
Tetemre hívás218
A kép-mutogató224
Idegen költőkből
A Dismal mocsárok tava (Moore)233
Sir Patrick Spens (skót ballada)236
Az utolsó főpap (Frankl)241
Ballada az elűzött és visszatért grófról (Goethe)244
Tündérkirály (Goethe)248
Hadsi-Jurth (Wittgenstein)251
Az ördög elvitte a fináncot (Burns)258
Kóbor Tamás (Burns)260
Chinai dalok
A szép horganytű269
A tőr273
Wangné asszony275
Újév első hónapja van278
Jegyzetek283
011

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
40.100 Ft Licitek száma: 34