József Attila: Külvárosi éj (aláírt példány)

József Attila ujabb költeményeiből

József Attila
Szerzői magánkiadás (Budapest) ,
Könyvkötői félvászon kötés , 32 oldal
Méret: 19 cm x 12 cm
2025-05-18 20:00

Budapest, 1932, szerzői kiadás (Dr. Kellner és Kiss Törekvés Nyomdája, Bp.), 32 p.

A szerző aláírásával ellátott példány. Első kiadás. Külvárosi éj. József Attila ujabb költeményeiből. Írta: József Attila.
Részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. Nyomtatta a Dr. Kellner és Kiss Törekvés Nyomdája, Budapesten.
A kötet címlapján a szerző, József Attila jól olvasható, beragasztott aláírása látható.

Könyvkötői félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, feliratozott könyvgerinccel tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban. Az eredeti feliratozott, keretes címfedelet, és a kötet eredeti hátlapját a könyvbe kötötték.

Ritka!

József Attila (Budapest, Ferencváros, 1905. április 11. – Balatonszárszó, 1937. december 3.) költő, a magyar költészet egyik legkiemelkedőbb alakja. "A költői fordulat igazi kulcsverse, az első szintézis a Külvárosi éj (1932, az ez év őszén megjelent azonos című kötetben olvasható először). Nemcsak a kidolgozott költői eszközök, motívumok találnak itt egymásra úgy, hogy új költői minőséget hoznak létre, hanem ezzel egy időben a szemlélet is átvált." - ezeket a sorokat írja Fodor András a kötet címadó verséről (Miért szép? Századunk magyar lírája verselemzésekben. Gondolat Kiadó Bp. 1974.)

Külvárosi éj 3
Holt vidék 7
Mondd, mit érlel 9
Ritkás erdő alatt 12
Ordas 13
Munkások 14
A hetedik 16
Emlék 19
Medvetánc 20
Eső 22
Fagy 23
Határ 24
A kanász 25
A cipő 26
Fák 29
Bánat 30
Háló 31 Vissza
075

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
710.100 Ft Licitek száma: 29